Karakter boyutu :
ŞEBEKE HARİCİ SULARA DİKKAT!

ŞEBEKE HARİCİ SULARA DİKKAT!

Tarih 19 Ağustos 2015, 17:58 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkması, deniz sezonunun açılması ile çay hasadı için vatandaşın köylerine çıkmasıyla artan ishal vakaları sebebiyle Rize halkına uyarılarda bulundu.

KONTROLSÜZ SULARA DİKKAT…

Başkan Kasap yaptığı açıklamada; şebeke suyu olmayan, halk arasında çıkma su diye tabir edilen, köylerde her vatandaşın kendi hanesine aldığı yahut birkaç hanenin ortaklaşa oluşturmuş olduğu ve temizliği yapılmayan depolardan gelen kontrolsüz suları içmemeleri hususunda Rize halkının daha dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

İÇME SUYUNDA ŞEHİR ŞEBEKESİ TERCİH EDİLMELİ…

Vatandaşlarımızın, içmesuyu için şehir şebeke suyunu tercih etmelerini, bunun mümkün olmadığı durumlarda içme suyu olarak kullanacakları suyu muhakkak kaynatıp içmeleri konusuna dikkat çeken Başkan Kasap, hava sıcaklıklarının artmasıyla hastanelerdeki ishal, mide bulantısı, kusma gibi şikayetlerin, şebeke harici suların kullanımıyla ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün tespit etmiş olduğu “Denize girilebilecek yerler” in haricinde denize girilmesiyle artış gösterebileceğinin de altını çizdi.

HAFTA İÇİ HERGÜN İÇME SUYU ANALİZ EDİLİYOR…

Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün yapmış olduğu rutin kontrol ve izleme analizlerinin paralelinde hem Andon İçmesuyu Arıtma Tesisi çıkışında hem de hafta içi hergün şehrin on noktasından alınan su numuneleriyle Rize Belediyesi Su Laboratuarı’nda yapılan analizler sonucunda vatandaşlarımızın, musluklarından akan şehir şebeke suyunu gönül rahatlığıyla içebileceklerini ifade etti.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI