Karakter boyutu :
Demircan, Tatilini Memleketi Rize'de Geçirdi

Demircan, Tatilini Memleketi Rize'de Geçirdi

Tarih 21 Ağustos 2015, 17:54 Editör reşat tula

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, bir süre önce memleketi Rize’nin Sütlüce köyünde yapımına başladığı konutunu tamamladı.

Demircan köy evinin tamamlanması ile tatilini de Rize mimarisine bağlı kalınarak yapılan evinde geçirdi. Babası Ali Rıza Demircan ve ailesiyle birlikte memleketinde tatil yapan Demircan, Rize’nin sahip olduğu eşsiz doğasını koruması gerektiğini belirterek, “Doğu Karadeniz Bölgesi özellikle deniz turizmini tercih etmeyen turistler için bir çekim merkezi haline geldi. Özellikle Arap ülkelerinde yoğun bir şekilde bölgeye turist geldiğini görüyoruz. Bunda son 12 yılda yapılan yatırımların etkisi büyük. Köylere kadar çok temiz yollar yapılmış. Benimde burada ev yapmamda bunun etkisi oldu. Rize dışında yaşayan tüm hemşerilerimizin bir memleket özlemi var. Olanaklar mümkünse hemen memleketlerine kavuşmayı arzu ediyorlar. İnsanımız memleketini seviyor" dedi.

ahmet-misbah-demircan-rizede-1.jpg

KORUMA-KULLANMA DENGESİ ÇOK ÖNEMLİ

Demircan, Rize’nin sahip olduğu doğal güzelliklerin korunmasının gerekliliğine değinerek, “Koruma-kullanma dengesi çok önemli. Bir şeyi koruyacağım diye hiç dokunmazsanız bu sefer ulaşım olmaz. Yatırım gelmez. Kullanacağım derken çok tahrip ederseniz bu kez sahip olduğunuz değerleri kaybedersiniz. Biri olsun biri olmasın, buda mümkün değil. Koruma kullanma dengesini iyi sağlamak lazım” şeklinde konuştu.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI