Karakter boyutu :
Doktor Adayları  RTEܒden Sertifikasını Aldı

Doktor Adayları RTEܒden Sertifikasını Aldı

Tarih 22 Ağustos 2015, 11:44 Editör reşat tula

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde stajlarını tamamlayan geleceğin doktor adaylarından 15 öğrenciye düzenlenen törenle sertifikalarını verdi.

Tiflis Tıp Üniversitesi Öğretim Elemanı Dr. Mzia Tsiklauri eşliğinde Teona Kanashvili, Nino Kereselidze, Darejan Sikinchalashvili, Lile Janelidze, Teona Tarieladze, Rusudan İarajuli, Gvantsa Yochishvili, Mariam Khachaturiani, Pikria Nikoleishvili, Ana Dzolashvili, Mariam Kharaishvili, Kristine Dznelashvili, Mehpara Hasanova, Billura Gajieva ve Güldeniz Coşkun olmak üzere toplam 15 öğrenci RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde radyoloji, onkoloji, jinekoloji, göz, kalp vb. alanlarda staj eğitimi gördü.

Tıp Fakültesinde düzenlenen törenle öğrencilere sertifikaları, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Algün tarafından verildi. Rektör Karaman, öğrencilere eşlik eden Dr. Mzia Tsiklauri’ye de katkılarından dolayı teşekkür belgesi verdi.

Stajlarını tamamlayan öğrencilere seslenen RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Gürcü öğrencilerin eğitim hayatına önemli katkı sağlayacak staj dönemini Rize’de tamamlamış olmasından duyduğu mutluluğu ifade ettikten sonra, iki ülke arasındaki işbirliğinin bugün olduğu gibi gelecekte de sağlam bir şekilde devam edeceğini belirtti.

RTEܒdeki uluslararası öğrenci profilinden de söz eden Prof. Dr. Karaman, yabancı uyruklu öğrenciler bazında 26 farklı ülke içerisinde en fazla Gürcistan’dan öğrenci bulunduğunu kaydetti.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman stajlarını tamamlayan öğrencilere bundan sonraki süreçte başarılar dileyerek Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin kapılarının kendilerine her zaman açık olduğunu belirtti.

Tiflis Tıp Üniversitesi Öğretim Elemanı Dr. Mzia Tsiklauri ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, staj dönemi boyunca kendilerine gösterilen ilgi ve destek dolayısıyla başta Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman olmak üzere Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Algün, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hasan Türüt ve öğrencilerin staj gördüğü kliniklerdeki hekimlere teşekkür etti.

Stajlarını tamamlayan öğrenciler de, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde staj yapmış olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. Rize’yi çok sevdiklerini belirten öğrenciler tekrar Rize’ye gelmek istediklerini söyleyerek Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman başta olmak üzere tıp fakültesi dekanlığı, hastane yönetici ve personeline teşekkür ettiler.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI