Karakter boyutu :
ANZER BALINDA BEREKET YILI

ANZER BALINDA BEREKET YILI

Tarih 27 Ağustos 2015, 14:43 Editör reşat tula

Bilindiği üzere 2200 ila 3010 metre irtifada 17 kilometre derinliğinde Anzer yaylamızda 2015 yılı bal hasadımız kooperatifimiz ortağı üreticilerimiz tarafından gerçekleştirilmiştir.

Bu yıl ilk defa olarak Anzer yaylamızdaki mera ve otlak alanların kooperatifimiz ortağı ve diğer köyümüz halkından çiftçi ailelerine Anzer balı üretmek amacıyla Rize valiliğimiz tarafından tahsis edilmesi neticesinde Anzer balı üretimimiz rekor bir seviyede gerçekleşmiştir. Son otuz yılın en verimli bal hasadını yaptık.

 Valiliğimiz tarafından İl Tarım Komisyonu marifetiyle alınan Anzer mera ve yaylaklarının arıcılara tahsis edilmesi ve diğer koruma tedbirleri tam anlamıyla bir üretim patlamasına neden olmuştur. Mera ve yaylak alanların tahsisini sağlayan sayın valimize, sayın İkizdere kaymakamımıza, tarım il müdürlüğümüze ve muhtarlığımıza üreticilerimiz adına çok teşekkür ediyoruz.

 Kooperatif ortaklarımız ve Anzer köyümüz halkı tarafından üretilen Anzer balları kooperatifimize teslim edilmiştir. Bundan sonraki süreç balların Ankara Hacettepe Üniversitesine tahlil amacıyla gönderilmesi ve Hacettepe Üniversitesinin uygun ballara vereceği Anzer balı olduğuna dair tahlil raporları neticesinde kooperatifimizde heyet huzurunda Anzer ballarının 1 kilo, yarım kilo ve 250 gram olarak   ambalajlayıp etiketliyerek  vatandaşlarımıza satışa hazır hale getirilecektir.

 Kooperatifimiz bu yıl 20 Eylül 2015 tarihinden itibaren Anzer balı satışlarına başlayacaktır. Bu tarihten önce kesinlikle Anzer balı piyasaya çıkmayacaktır. Şu an için piyasada hiç Anzer balı yoktur. Kooperatifimiz dışında Anzer balı altında satılan ballar sahtedir. Vatandaşlarımızı sahte Anzer balı konusunda uyarmak ve sahte Anzer balı satıcılarının vatandaşlarımızı aldatmalarının önüne geçmek istiyoruz.

 Bu yıl geçmiş yıllarda kullandığımız Anzer balı ambalajlarımızı ve güvenlik tedbirlerimizi yoğun sahte ambalajlara karşı değiştiriyoruz. 20 Eylül tarihinde piyasaya yeni Anzer balı ambalajı ve güvenlik tedbirleri ile çıkacağız. Yeni ambalajımızı 20 Eylül tarihinde yapacağımız basın toplantısında görseli ile tanıtacağız.

Kooperatifimize ülkemizin her yerinde telefonla ve internet üzerinden vatandaşlarımız ulaşabilir. (www.anzer.com.tr ve Telefon 0464 214 9360)

 2015 Anzer balı rekoltemiz tümünü olmasa da genel manada  talepleri karşılayabilecek durumdadır. Ülkemizin her yerine Anzer ballarımızı şifa arayan hasta ve hasta yakınlarına öncelik vererek ulaştıracağız. Vatandaşlarımız doğrudan kooperatifimizle bağlantı kurarak tahlilli gerçek Anzer ballarına ulaşabilir ve piyasadaki sahte Anzer balı satan kötü niyetli insanların aldatmasına karşı tahlilli gerçek Anzer balı alabilirler.

Anzer balımızın kooperatifimizden bu yılki satış fiyatları 1 kg. 850, yarım kilo fiyatı 450.-TL, 250 gr fiyatımız ise 250 TL'dir. Ayrıca tahlilli Anzer polenlerimizde 20 Eylül tarihinde satışa arzedilecektir.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  18.09.2020
 

18.09.2020..

İzlenme: 7

   
  17.09.2020
 

17.09.2020..

İzlenme: 23

   
  16.09.2020
 

16.09.2020..

İzlenme: 23

   
  15.09.2020
 

15.09.2020..

İzlenme: 18

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar