Karakter boyutu :
Vali Yazıcı'dan ROMED'e Ziyaret

Vali Yazıcı'dan ROMED'e Ziyaret

Tarih 02 Eylül 2015, 09:48 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı ve eşleri Hanife Yazıcı, yaklaşık bir yıl önce hizmete giren "ROMED" (Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği) Hobi Atölyesi'nde eğitim gören otistik çocukları ziyaret etti.

Vali Ersin Yazıcı ve eşleri Hanife Yazıcı, yaklaşık bir yıl önce hizmete giren  "ROMED" (Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği) Hobi Atölyesi'nde eğitim gören otistik çocukları ziyaret etti.
Özel çocuklara el sanatları, resim, boyama gibi el becerilerinin kazandırıldığı atölyeyi gezen Vali Yazıcı, özel çocuklarla yakından ilgilendi.
YÜZÜNDEKİ BİR GÜLÜMSEME ÇOK DEĞERLİDİR…
Toplumdaki bütün fertlerin özel çocuklara sahip çıkarak onları kucaklamasının önemine değinen Vali Yazıcı, "Otistik çocuklarımıza ve ailelerine destek olmak bizim görevimizdir. Onları çok seviyoruz. Otistik çocuklarımızın yüzündeki bir gülümseme, bir gülücük, onların mutluluğu bizim için çok değerlidir. Otizmli çocuklarımıza  ilgiyle sevgiyle yaklaşmalıyız. Eğitim süreçlerinde de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Devlet olarak sosyal sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Otizm üstesinden gelinemeyecek bir sorun değil. Bir insan, ruhsal ve fiziki enerjisini bir işe yönlendirirse, ona odaklanırsa ondan sonuç alır. Dolayısıyla ilgi alanlarına göre çocuklarımızı kimisini sanata kimisini spora yönlendirmek suretiyle yaşama sevincini artıracak, onun mutlu olmasıyla beraber ailesinin de mutlu olmasına ciddi destek verecek aktiviteler planlamakta yarar var. "şeklinde konuştu.
ÇOK ÖNEMLİ VE ZOR BİR İŞ...
Her zaman bu tür sosyal sorumluluk projelerinin takipçisi olduklarını ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Çocuklarımız bu atölyelerde eğitim görüyor. Burada verilen eğitim çocukların sosyal gelişiminde, toplumla bütünleşmelerinde, yaşamın bir parçası halinde kendilerine yer edinmeleri için çok önemli. Burada bu anlamda çok ciddi bir eğitim verildiğini biliyoruz. Otistik çocukların eğitimi ile uğraşmak, onları hayata hazırlamak, kişisel bakımları konusunda onları eğitmek çok önemli ve zor bir iş.  En güzel ve özel çocuklarımızın eğitiminde, yetişmesinde emek ve çaba sarf eden Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneğine, öğretmenlerimize, ailelerine çabalarından ötürü teşekkür ederim." dedi.
ÇOK HASSAS VE ÖZEL…
Hobi atölyesinde bulunan çocuklarla yakından ilgilenen ve onlara sevgiyle sarılan Vali Yazıcı ve Bayan Yazıcı, "Otistik çocuklarımıza ve ailelerine destek olmak bizim görevimizdir. Buradaki çocuklarımız toplumumuzun özel birer parçasıdır. Otistik çocuklarımız diğer çocuklar gibi çok hassas ve özel. Dolayısıyla otistik çocuklarımızın ayakta kalabilecek şekilde hayatla kaynaştıracak ölçüde özel dikkatle eğitilmesi gereken bir alan olduğunun farkındayız."dedi.
SAMİMİ BİR BULUŞMA…  
 Son dönemlerde eğitimde ciddi değişim ve gelişim olduğunu dile getiren Vali Yazıcı, otizmli çocuklara sahip çıkılması gerektiğini ve onlarla empati kurmanın çok önemli olduğunu söyledi.
Hobi atölyesinde gerçekleştirdiği incelemenin ardından, eğitim gören çocuklarını yalnız bırakmayarak, her daim yanlarında olan ailelerin sorunlarını ve isteklerini dinleyen Vali Yazıcı, samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada, velilerle birebir ilgilendi ve talepleri hakkında notlar aldı.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI