Karakter boyutu :
TOKİ Başkanı Turan Timya Vadisi'nde

TOKİ Başkanı Turan Timya Vadisi'nde

Tarih 05 Eylül 2015, 13:17 Editör reşat tula

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün TURAN Rize'de yapımına devam edilen Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm projesini yerinde inceledi. TOKİ Başkanı Turan'a Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap da eşlik etti.

TOKİ Başkanı Turan, projenin ilerleyişinde herhangi bir sorun olmadığını, inşaatın devam ettiğini, önümüzdeki sene sonunda da çalışmaların tamamlanacağını belirtti.

İnşaat alanını inceleyen heyet son durum hakkında yüklenici firmadan bilgiler aldı. Ardından heyet inşaat alanında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

PROJE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN TAKİBİNDE

TOKİ Başkanı Turan, "Türkiye'deki önemli kentsel dönüşüm projelerinden bir tanesi de Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi'dir. Sayın Cumhurbaşkanımız'ın da başından beri takip ettiği Rize ve Türkiye için önemli kentsel dönüşümlerden bir tanesidir" dedi.

KAT YÜKSEKLİKLERİ DÜŞÜRÜLEBİLİR

Turan, "Cumhurbaşkanımızın da talimatı yüksek olmaması. Yüksek bina istemiyoruz, yatay mimari istiyoruz. Burada iki üç tane bloğumuzda 17 kat mevcut. Bunu da aramızda tartıştık, belki onları da düşürüp 11-12 kat seviyesine getirebiliriz" diye konuştu.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Turan, "Projenin önünde şu anda ciddi bir sorunumuz yok. En alt kotta alışveriş merkezimiz var. Orayı şu anda hızlandırmış vaziyetteyiz. Tünel kalıbın kurulduğu bir kaç noktada da çalışmalarımız devam edecek. Önümüzdeki sene sonunda Timya Vadisi'nde Rize için çok yeni ve modern bir yerleşim yeri oluşacak. Camisiyle, alışveriş merkezi ve çarşısıyla gerçekten çok güzel bir yaşam merkezi olacak. Rize'ye hem bu projeyle hem de başka projelerle hizmet etmek nasip olur" şeklinde konuştu.

RİZE BELEDİYESİ VE TOKİ UYUM İÇERİSİNDE

Turan, "Belediye Başkanımıza ve diğer arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Bizlerle uyum içerisinde çalışıyorlar. Onlar Ankara'ya geldiklerinde bizlerle görüşüyor, biz de bir sıkıntı olduğu zaman onlarla görüşüyoruz. Uyum içinde de buraya kadar geldik" ifadelerine yer verdi.

İSTİŞARE İÇERİSİNDE ÇALIŞILIYOR

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, "Projeyi yerinde inceledik. Hep birlikte projenin geleceğine yönelik olarak adımlarımızı nasıl atacağımız noktasında da görüş birliğimiz oldu. Size ve ekibinize teşekkür ediyorum" dedi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI