Karakter boyutu :
SPOR TUTKUSU ENGEL TANIMIYOR!

SPOR TUTKUSU ENGEL TANIMIYOR!

Tarih 08 Eylül 2015, 15:32 Editör reşat tula

Engellilere spor yapma imkânı sağlamak, engelli sporcuların antrenmanlara ve spor müsabakalarına ulaşımlarını kolaylaştırmak amacıyla başlatılan "Spor İçin Engel Tanımıyoruz" projesi kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığınca özel olarak dizayn ettirilen 'Engelli Sporcu Otobüsü', engelli sporcuların hizmetinde kullanılmak üzere Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne teslim edildi.

Valilik hizmet binası önünde yapılan tanıtım programında, 34 koltuk kapasiteli 'Engelli Sporcu Otobüsü'nü inceleyen Vali Ersin Yazıcı, otobüsün özellikleri ve fonksiyonu hakkında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik'ten bilgi aldı.
SPOR İLE SOSYAL HAYAT DAHA RAHAT… 
Engelli sporcuların ilimizi, ülkemizin değişik şehirlerinde yapılan Türkiye şampiyonalarında başarı ile temsil ettiklerini belirten Vali Yazıcı,"Çocuklarımız spor ile sosyal hayata daha rahat katılabiliyorlar. Spora gönül vermiş engelli sporcularımızın kabiliyetlerini değerlendirmelerine imkân hazırlamalıyız. Gençlik ve Spor Bakanlığımızla birlikte bu bilinçle hareket ederek, çocuklarımızın daha sağlıklı koşullarda spor yapmaları için yardımlarda bulunuyoruz. Engelli vatandaşlarımızın sportif faaliyetlerde bulunmaları son derece önemli. Bu vatandaşlarımızı spora daha fazla nasıl yönlendirebiliriz. Bunun üzerinde durmamız gerekiyor. Toplumun destek olması lazım. Öyleyse engellileri anlamalı ve onlara yardımcı olmalıyız."dedi.
ENGELSİZ BİR YAŞAM…
Engellilere ve engelli sporculara her zaman destek olduklarını ifade eden Vali Yazıcı, " Engelli insanlarımızın engellerini aşmaları konusunda onlara yardımcı olmamız gerekiyor. Biz Valilik olarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız olarak onların her zaman yanındayız.   Gençlik ve Spor Bakanlığımıza çok teşekkür ediyoruz. Böyle güzel bir otobüsü, tam otomatik otobüsü Rize'ye hibe etmesinden dolayı. Bu otobüsümüz, engelsiz bir yaşam dileğiyle engellilerin hizmetinde olacak." dedi.

Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  05.12.2020
 

05.12.2020..

İzlenme: 7

   
  04.12.2020
 

04.12.2020..

İzlenme: 7

   
  03.12.2020
 

03.12.2020..

İzlenme: 9

   
  02.12.2020
 

02.12.2020..

İzlenme: 19

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar