Karakter boyutu :
Rize”de Teröre Lanet yağdı

Rize”de Teröre Lanet yağdı

Tarih 09 Eylül 2015, 16:01 Editör reşat tula

Rize`de siyasi partiler, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların katılımıyla Cumhuriyet Meydanı`nda düzenlenen programda, şehitler için Kur`an-ı Kerim okutularak dua edildi.

Burada terör saldırılarında şehit edilen asker ve polislerin isimleri okundu. Topluluk, her isim için ayrı ayrı "burada" yanıtını verdi. Ardından İstiklal Marşı okundu.

Grup daha sonra sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Atatürk Caddesi'nin ardından Cumhuriyet Caddesi'ne geçerek yürüyüşü sürdüren kalabalık Rize İl Emniyet Müdürlüğü önünde bir süre durarak emniyet güçlerine destek verdi.

MHP İl Başkanı Serkan Birben ve bir grup vatandaş, Emniyet Müdürü Adem Çakıcı'yı makamında ziyaret etti.

Çakıcı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, şunları söyledi:

"Hepimiz birlikte tek yürek olacağız. Hep birlikte olduktan sonra bizi kimse dize getiremez. Biz halkın içinden gelen halkın temsilcisiyiz. Üç beş çapulcuya, haine de bu vatanı bırakmayız. Acımız büyük elbette ama bir Mehmetçik, bir Ahmet gider, bin tanesi gelir. Önemli olan vatan sağolsun. Dağlıca'dan Iğdır'dan gelen haberlerle acımız büyük ama bu bizi kamçılayacaktır. Göreceksiniz bir tane hain kalmayacak. Gerekirse biz de gideceğiz. Şimdiye kadar Türk milletini dize getiren görülmedi."

Öte yandan, yaklaşık 30 motosiklet tutkunu, teröre tepki göstererek şehir turu attı. Motosikletlerine Türk bayrağı asan grup, Atatürk ve Cumhuriyet caddelerinde bir süre turladıktan sonra eylemlerini sonlandırdı.

Eyleme 18 yaşındaki Buse Özyiğit de motosikletiyle katılarak destek verdi.

Rize Teröre Öfke Kustu galerisi resim 6

Rize Teröre Öfke Kustu galerisi resim 7


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI