Karakter boyutu :
Rize`de sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi

Rize`de sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi

Tarih 12 Eylül 2015, 15:47 Editör reşat tula

Rize Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından "Halk Sağlığı Haftası" etkinlikleri kapsamında sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi.

Rize Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Tepe, hem yaşam kalitesini yükseltmek hem de hastalıkları oluşmadan önce önlemek için halk sağlığına yönelik koruyucu sağlık hizmetleri artırılarak sürdürülmesi için sağlıklı yaşam yürüyüşlerini düzenlediklerini belirterek, şunları kaydetti: "Sağlığın korunması ve geliştirilmesi için koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında; fiziksel aktivitenin önemi, yeterli ve dengeli beslenme, şişmanlık ve şişmanlığın oluşturduğu riskler, bunlarla ilgili doğru alışkanlıklar kazanılmasının sağlanması, kanser taramaları, tütün ve tütün ürünlerinin zararları ve anne sütünün önemi hakkında toplum bilincinin oluşturulması amacıyla bu yürüyüşü düzenledik" 

Tepe, "İlimizde hem yaşam kalitesini yükseltmek hem de hastalıkları oluşmadan önce önlemek için Halk Sağlığına yönelik koruyucu sağlık çalışmaları artarak sürdürülmektedir. Sağlık hizmetleri ve halk sağlığı çalışmaları; etkisi uzun vadelerde ortaya çıkan, sabır gerektiren, uzun soluklu çalışmaları içerir. Bu uzun soluklu yolda Rize Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak çalışmalarımızı büyük bir özveriyle sürdürmekteyiz. Bu yolda birlikte ilerlediğimiz tüm vatandaşlarımıza sağlık dolu günler diliyoruz" diye konuştu.
Rize Sahil Yürüyüş Parkuru'nda  düzenlenen yürüyüş etkinliğinin ardından açılan stantta vatandaşlara ücretsiz karbonmonoksit ölçümü yapıldı. Değerleri yüksek çıkan ve sigara bağımlısı vatandaşlar, KETEM Sigara Bırakma Polikliniğine yönlendirildi. Ayrıca açılan stantta halk sağlığı müdürlüğü faaliyetleri anlatılarak, halk sağlığı ile ilgili bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 22

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar