Karakter boyutu :
Work Out Gençlerden Başkan Kasap'a Teşekkür

Work Out Gençlerden Başkan Kasap'a Teşekkür

Tarih 14 Eylül 2015, 17:03 Editör reşat tula

Rize Belediyesi'nin sahil dolgu alanında inşa ettiği spor alanında gençler, “Street Workout” yani kişinin kendi vücut ağırlığıyla yaptığı vücut geliştirme çalışmaları olarak adlandırılan sporu Rize’de gerçekleştiriyor.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap genç sporcuları ziyaret ederek bir müddet çalışmalarını izledi. Spor hakkında gençlerden bilgiler aldı. Rize'de bu sporun yaygınlaştırılması için belediye olarak gereken desteği verdiklerini belirtti.

Rize’de yaşları 16 ila 20 arasında değişen 20 genç, “Sokak Antrenmanı” olarak da adlandırılan ve spor salonuna gerek duyulmayan vücut geliştirme çalışmalarını her gün düzenli olarak yapıyorlar.

İslampaşa Mahallesi sahil dolgu alanı üzerinde bulunan Kapalı Yüzme Havuzunun bitişiğinde kurulan parkurda her gün çalışma yapan gençler sosyal medyadan da kendilerini ifade edip, yeni çalışma arkadaşları buluyorlar.

GENÇLERE SPOR ALANI OLUŞTURULDU

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap burada yapmış olduğu açıklamada, "Gençlerimiz 6-7 ay önce yanıma geldiklerinde böyle bir faaliyetin Rize'de olmasını arzu ettiler. Biz de belediye olarak bu konuyu projelendirdik. En hızlı bir şekilde onların kullanımına sunduk. Vatandaşlarımıza ve gençlerimize böyle bir alanı oluşturmuş olmaktan dolayı memnuniyet duyuyorum. Gelişmiş şehirlerde bu tür faaliyetler oldukça ön plandadır. Biz de Rizemizde benzer özellikte faaliyetleri yaygınlaştırmak istiyoruz" dedi.

Rize Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Ahmet Hüsrev Uzun ise, “Bu Türkiye'ye yeni yeni gelen bir spordur. Şu an gençlerin dikkatini çekmekte ve çok hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Tamamen vücut ağırlığı ve denge üzerine kurulan bir spor olarak yapılmaktadır. Biz de yavaş yavaş yaymaya çalışıyoruz" diye konuştu.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  02.10.2020
 

02.10.2020..

İzlenme: 5

   
  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 14

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 19

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar