Karakter boyutu :
HÜRRİYET VE İSTİKLÂL MEŞALESİ RİZE’DE HİÇ SÖNMEYECEKTİR

HÜRRİYET VE İSTİKLÂL MEŞALESİ RİZE’DE HİÇ SÖNMEYECEKTİR

Tarih 16 Eylül 2015, 15:52 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, Atatürk'ün Rize'ye Gelişinin 91. yıl dönümü (17 Eylül 1924) nedeniyle yayımladığı mesajda "Büyük Atatürk, Rize'de 91 yıl önce Seni karşıladığımızda duyduğumuz gurur ve heyecanı, bugün tüm Rizeliler bir kez daha yüreğimizde hissediyoruz." dedi.

Vali Ersin Yazıcı, Atatürk'ün Rize'ye Gelişinin 91. yıl dönümü (17 Eylül 1924) nedeniyle yayımladığı mesajda "Büyük Atatürk, Rize'de 91 yıl önce Seni karşıladığımızda duyduğumuz gurur ve heyecanı, bugün tüm Rizeliler bir kez daha yüreğimizde hissediyoruz." dedi.
KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN
Bağımsızlığı ve zaferi yüreklerinde sembolleştiren Rizelilerin medeniyet yolunda yürümeye devam edeceğini vurgulayan Vali Yazıcı, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu, İstiklal Savaşımızın şanlı önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bundan 91 yıl önce Rize'mizde ağırlayarak şerefli tarihimizde gururla yer aldık. Milletimiz, çok zor şartlar altında kurduğu Türkiye Cumhuriyetini, barış ve huzur ortamını her zaman korurken ve karşılaşacağı güçlükleri yine millî birlik ve beraberlik içinde çözümleyeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. '' dedi.
MİLLETİMİZİN UMUDU OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ
 91 yıl önce yakılan hürriyet ve istiklâl meşalesinin Rize'de hiç sönmeyeceğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Rize'miz Türkiye için önemini bundan sonra da devam ettirecektir. Genç ve çalışkan nüfusumuz ve vatan bilinci yüksek vatandaşlarımız sayesinde her zaman milletimizin umudu olmayı sürdüreceğiz. Kurtuluş Savaşı yıllarında vatanını korumak için birçok şehit verilen ilimizde ve ülkemizde muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkılması yolunda büyük gayret sarf edilerek, canla başla çalışılmaktadır. "dedi.
SÖZ VERİYORUZ
Vali Yazıcı, mesajının son bölümünde şunları kaydetti:
" Rizelilerin Hemşehrisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve İstiklal mücadelemizin kahramanlarını, Rize'ye gelişlerinin yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyor, tüm Rizelileri en kalbi duygularımla selamlıyorum.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsında bütün şehitlerimizi bir kez daha minnetle yâd ederken, bize emanet edilen bu cennet vatanımıza düşman ayakları bastırtmamak için tüm benliğimizle söz veriyoruz. Ruhlarınız şad olsun..."dedi.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 3

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 12

   
  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 21

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar