Karakter boyutu :
ŞEHİT NURLANMIŞ, GAZİ ONURLANMIŞ KAHRAMANDIR

ŞEHİT NURLANMIŞ, GAZİ ONURLANMIŞ KAHRAMANDIR

Tarih 18 Eylül 2015, 15:09 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, "Gaziler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Ersin Yazıcı, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda "Vatan toprakları üzerinde istiklal ve egemenlik içerisinde bayrak dalgalandırmamızı sağlayanlara Rize Halkı adına minnetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum" dedi.
EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZDIR 
Gazilerin verdiği mücadelelerle bu toprakların vatan olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Milletimizin geleneğinde, vatan, millet ve bayrak sevgisi, her sevginin üzerinde gelir. Bizler, vatan uğrunda kanlarıyla destanlar yazan, şehitler ve gazilerle dolu bir milletin çocuklarıyız. Ecdadımızın bu vatan topraklarını bizlere nasıl emanet ettiğinin bilinci içerisindeyiz. Vatan, uğrunda her fedakârlığı göstereceğimiz en değerli varlığımızdır. Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutluyorum "dedi.
ORDUNUN DUASI
Vali Ersin Yazıcı, mesajını şu şekilde sürdürdü:
Gaziliği en güzel milli şairimiz Mehmet Akif, 'Ordunun Duası' adlı eserde, "Yılmam ölümden, yaradan, askerim; / Orduma 'gazi' dedi Peygamberim. / Bir dileğim var, ölürüm isterim; / Yurduma tek düşman ayak basmasın!" diyerek en veciz şekilde ifade etmiştir. 
BAŞIMIZIN TACI OLARAK GÖRDÜK
Şehit yakınlarının, gazilerin ve gazi yakınlarının sıkıntılarında her zaman yanında olduklarını belirten Vali Yazıcı, "Millet olarak bize emanet edilen bağımsız vatan toprakları üzerinde, şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarını sonsuza kadar yaşatmak hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu topraklarda huzur ve güven içinde yaşamamızın asli unsurlarından biri olan bu kahramanlar, Türk milletinin kalbinde müstesna bir yere sahiptir. Her zaman için şehitlerimizin varlığını, onların yakınlarını gazilerimizi başımızın tacı olarak gördük. Şehit yakınları ve gazilerimizin her türlü sorun ve talepleriyle bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Valiliğimizin bütün birimleri en hassas şekilde ilgilenecek ve onlara layık oldukları kıymet verilecektir "dedi.
GÖNÜL VE ŞEFKAT KAPILARI SONUNA KADAR AÇIKTIR
Vali Yazıcı, mesajının son bölümünde şunları kaydetti:
"Bu anlamlı günde, Şehitlerimizin bizlere emanet ettiği tüm yakınları ile Gazilerimize, Devletimizin ve Aziz Milletimizin gönül ve şefkat kapılarının sonuna kadar açık olduğunu, başta Kurtuluş Savaşı Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum"dedi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI