Karakter boyutu :
GÖNÜL ELÇİLERİ BULUŞTU

GÖNÜL ELÇİLERİ BULUŞTU

Tarih 18 Eylül 2015, 15:11 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı'nın eşleri Hanife Yazıcı'nın himayesinde yapılan "Gönül Elçileri Buluşma Programı" kapsamında il protokol eşleri ile gönül elçileri bir araya geldi.

İsmail Kahraman Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen programa; Vali Ersin Yazıcı'nın eşleri Hanife Yazıcı, Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Rize Milletvekili Hasan Karal'ın eşi Nazire Karal, İl Garnizon Komutanı J. Alb. Semih Coşkun'un eşi Meryem Coşkun, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap'ın eşi Menduha Kasap, Vali Yardımcılarının eşleri, Kaymakam eşleri, Kurum Müdürlerinin eşleri, Rize Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Metin Topçu, Gönül Elçileri Derneği, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Gönül Elçileri ve davetliler katıldı.
GELİN HEP BİRLİKTE MUTLULUKLARI PAYLAŞALIM
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlanan programda Rize İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Esra Alemdaroğlu konuyla ilgili açılış konuşması yaptı. Alemdaroğlu açıklamasında; "2012 yılında Ankara'da Sayın Cumhurbaşkanımızın muhterem eşleri Sayın Emine Erdoğan tarafından başlatılan ve illerde de Vali eşlerinin himayesinde yürütülen "Gönül Elçileri Projesi"nin kaynaşma, bilgilendirme ve değerlendirme toplantısında bulunuyoruz. Toplum kalkınmasında 'Gönül Elçileri Projesi' toplumda 'gönüllülük' kavramına yönelik farkındalık geliştirmek, gönüllü çalışmanın yaygınlaşmasını sağlamak, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak insan kaynağı ihtiyacını güçlendirmek üzere hayata geçirilmiştir.  Biz bir ekip kurduk ve oldukça sistemli çalışıyoruz. Bu proje ile ilimizde yaptığımız çalışmalar halkımız tarafından çok güzel kabul gördü.  Rize'mizin sıcaklığını, bereketini, havasını ve toprağımızın kokusunu bu salona taşıdık. Gönül elçileri toplumsal faaliyetlerle gönüllü sayısını artırmayı amaçlamaktadır. Bizim için gönüllü olarak yapılan iş çok kıymetli. Gönüllü bir iş yaptığında yapılan kişiden çok yapan kişi mutlu oluyor. Yapan kişiyi hayata bağlıyor. Bu projenin daha da büyümesi ve daha fazla insana ulaşmak için Rizeli diğer vatandaşlarımızı da paylaştıkça çoğalan mutluluğa davet ediyorum. Gelin hep birlikte mutlulukları paylaşalım." dedi
GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURMAK İSTİYORUZ
Yardımı çok seven bir milletin mirasçıları olduğumuzu hatırlatan Vali Yardımcısı Turan Yılmaz da, "İl olarak projemiz çok güzel gidiyor. Ülke genelinde olduğu gibi, güzel İlimiz Rize'de de bu projeye katılan gönül elçilerini can-ı gönülden kutluyor, onları tebrik ediyor ve her zaman, her yerde yanlarında olacağımıza söz veriyorum. Gönül Elçileri Projesi'ne el verelim, gönül verelim ve daha çok kişiye ulaşarak kucaklaşalım. Biz hepimizin içinde ortak payda olan sevme, iyilik yapma ve güzelliklerde buluşmayı, kısacası gönül köprüsü kurmayı paylaşmak istiyoruz." dedi.
Rize'de el ele, gönül gönüle vererek hep birlikte anlamlı çalışmalara imza attıklarını belirten Bayan Yazıcı ise, Rize il genelinde gönül elçiliği faaliyetlerine büyük bir önem verdiklerini, bu kapsamda her hafta aileleri evlerinde ziyaret ettiklerini, sorunlarını dinleyip destek olmaya çalıştıklarını söyledi.
BUNDAN HİÇBİR ŞÜPHEM YOK
Gönül Elçileri Projesi ile ilgili yapılan toplantılar, ziyaretler ve programlar sonucunda çok önemli dönüşler aldıklarını sözlerine ekleyen Bayan Yazıcı, "Çok özel buluşmalar gerçekleştirdik. Siz de bizim bir parçamızsınız. İnanç değerlerimiz ve insan sevgisi ile bütün gönül elçileri ile birlikte Rize'de çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Bu proje ile Rize'de bir farkındalığın oluştuğunu görüyoruz. Hepiniz en yakın komşunuzdan başlayarak gönül bağlarınızı güçlendirip toplumumuzun huzuru refahı için elinizden gelen gayreti gösteriyorsunuz. Bizler Rize Gönül Elçileri olarak gönüllü olmamız gereken her yerde varız. Yaptığınız işi en iyi, en güzel şekilde yapıyorsunuz. Bundan hiçbir şüphem yok. "dedi.
HEPİMİZ BİRBİRİMİZİN TEK KANATLI MELEĞİYİZ
Gönül Elçileri Projesi'nin insanları buluşturma projesi olduğunu ifade eden Bayan Yazıcı,"İnsanoğlu hiç bir iyiliği unutmaz. Hele hele zor ve dar zamanda birisi kendisine bir el uzatıyorsa... İnanın gönlünde bu sevgi olmayanı ve gönül yıkanı ne insan ne de Allah affeder. Unutmamalıyız ki, hepimiz bir bütünün parçasıyız. Sizlerin öncülüğünde, devletimizin sıcak eli her yere ulaşsın, daha iyi bir gelecek inşa edelim. Bu projeye katkı sağlayan bütün kamu kurumlarımıza ve gönül elçilerimize, hepinize çok teşekkür ediyorum. Hepimiz birbirimizin tek kanatlı meleğiyiz. Uçabilmemiz için kucaklaşmamız gerekir." dedi.
İl ve ilçelerden katılan gönül elçileri, düzenlenen etkinlikte tanışma ve kaynaşma fırsatı bulurken, bu konuda Devletin kendilerine verdiği desteklerden ötürü yetkililere teşekkür ettiler.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI