Karakter boyutu :
Başkan Kasap, Cumhuriyet Meydanı Projesiyle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Başkan Kasap, Cumhuriyet Meydanı Projesiyle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Tarih 21 Eylül 2015, 17:29 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, son günlerde gündemde olan Cumhuriyet Meydanı projesiyle ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Kasap açıklamasında, “ Projemizi amacının dışına saptırarak kamuoyunda gündeme getirenlere ve bunu fırsat bilerek hakaret ve küfürleriyle salyalarını akıtanlara bir kaç sözümüz olacak. Öncelikle hakaret ve küfürlerini kendilerine iade ediyorum. Siz ve sizin gibiler bu ülke için hiç taş üstüne taş koydunuz mu? Vatansever, ülkesi için en çok çalışandır, Gazi Mustafa Kemal. Peki bu sözü söyleyen Atatürk ne yaptı? Kurtuluş Savaşının Komutanlığını ve Türkiye'yi en ileri ülkeler seviyesine çıkarmayı hedef gösterdi. Siz ve sizin gibiler ne yaptı? Atatürkçülüğü sadece sloganlarla kullanarak, onun üzerinden geçinen tembellikten başka!

Peki bu ülkeyi Atatürk'ten sonra gösterdiği hedefe kim taşıdı? Ben ve benim gibileri temsil eden Rahmetli Menderes, Rahmetli Özal ve Sayın Erdoğan. Ülke zorda kalınca Allah Allah nidalarıyla kim savaştı. Benzer özellikteki kişiler. Yan çizenler kimdi? Siz ve sizin gibiler. Bu toprakları Vatan yapanlar kimdi? Sizin gibilerin pek sevmediği Alparslanlar, Fatihler, Mevlanalar, Yunuslar ve diğerleri. Bunlar benim Atam. Ya sizlerin?

Atatürk'ün ülkeyi ileri ülkeler seviyesine çıkarma vasiyetini, dağları ve denizleri delerek biz yerine getiriyoruz. Emperyalistlerle bir olup ülkesini zor duruma sokarak, projeleri engelleyenler ise sizler değil misiniz? Tıpkı Rize için önemli projeleri yaparak, ilerlemenin örneklerini sizlere gösterirken, bunu engelleme çabasında olduğunuz gibi.” diye konuştu.

Başkan Kasap, “Bu arada Atatürk Heykeli kaldırılmıyor, inşaat süresince Valilik tören alanına taşınacak. Bu durum bilindiği halde sırf menfaat sağlama uğruna konuyu ülke gündemine koyanlar, tembel; Atatürk ve başkalarının üzerinden geçinenlerdir.

Tüm bu kötü niyetlilere rağmen henüz daha inşaat başlama aşamasında olmayan Cumhuriyet Meydanı’nın inşaatı tamamlandıktan sonra, Atatürk Heykelinin sabit olarak nereye yerleştirileceği halk oylamasıyla belirlenecektir.

Rize'de neyin ne olacağına oturduğu yerden ahkam kesenler değil, Rize'de yaşayanlar karar verecektir. Rizeliler her şeyin en iyisine layıktır. Ben de Allah rızası için onların hizmetkârıyım. En içten selam, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 2

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 7

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 18

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar