Karakter boyutu :
GÜÇLÜ BİR UMUTTUR BAYRAMLAR!

GÜÇLÜ BİR UMUTTUR BAYRAMLAR!

Tarih 23 Eylül 2015, 14:14 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Bu Bayramı, birlik ve beraberliğin önemini hatırlamak, kırgınlıkları unutup geleceğimizi dostluk ve kardeşlikle birlikte oluşturmak için büyük bir fırsat olarak gördüğünü ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Millî değerlerimiz ile aile bağlarımızın canlı tutulmasına ve güçlendirilmesine vesile olan Kurban Bayramını Çay'ın Başkenti Rize'de karşılamaya hazırlanan değerli vatandaşlarımızı en içten dileklerimle kutlar, bayramın hem toplumumuz hem de içinde yaşadığımız coğrafya için birlik, hoşgörü ve dostluğu pekiştiren yeni bir vesile olmasını temenni ederim."dedi.
BİZLERİ DAHA DA GÜÇLÜ KILMAKTADIR
Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da, toplumumuzun bu özel günü birlik ve beraberlik içinde karşıladığını gözlemlemekten büyük mutluluk duyuyorum diyen Vali Yazıcı, " Bayramlarımız, dayanışma ve hoşgörünün pekişmesini sağlamakta, büyüklerimize saygılarımızı sunma, dargınlıkları giderme, yakınlarımızın hatırlarını sorma ve kaybettiklerimizi anma fırsatı verir. Bu bağlamda şehitlerimizi anmak ve geride bıraktıkları yakınlarına başsağlığı ve sabır dilemek istiyorum. Rize'de yaşayan vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik ruhuyla göstermiş oldukları dayanışma, yaşanan acıların bir nebze olsun dindirilmesinde ve yaraların sarılmasında önemli rol oynamaktadır. Karşımıza çıkan her zor zamanda sergilediğimiz bu birlik ve beraberliğimiz, sevgi ve kardeşliğimiz bizleri daha da güçlü kılmaktadır. Ulvi toplumsal değerlerimizin birer yansıması olan bu yöndeki çalışmalarınızı takdir ediyor, bunların artarak devam edeceğine tam bir güven duyuyorum."dedi.
PAYLAŞMA VE DAYANIŞMA DUYGULARI PEKİŞTİRİLMELİ
Millet olmayı, dayanışmayı, paylaşmayı,  en çok bayram günlerinde hissettiğimizi ifade eden Vali Yazıcı, "Aile bireyleri, akraba ve dostların bir araya gelmeleri, kırgınlıkların üstesinden gelinmesi, insani bağların güçlenmesi için fırsat sunan Kurban Bayramı, yokluk ve yoksulluk çekenlere yardım elinin uzatılması suretiyle toplumun farklı kesimleri arasında paylaşma ve dayanışma duygularını da pekiştirmektedir. Çocuklarımız, aidiyet duygularını, benliklerini ve kardeşçe bir arada yaşama duygularını bayramlarda pekiştirirler. Bu nedenle, çocuklarımızın bayramlarımızın coşku dolu ve mutluluk verici havasını hissetmelerine özen göstermeliyiz."dedi.
KURBAN BAYRAMI İÇİN GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDI 
Geleceğe mutlu, güvenle bakan, kalkınmış, huzurlu ve refah içinde yaşayan bir Rize için çalışmalarına heyecanla devam ettiklerini belirten Vali Yazıcı, "Kurban Bayramı dolayısıyla ortaya çıkabilecek sorunların çözülmesi ve vatandaşlarımızın bayramlarını huzur ve güven ortamında geçirmeleri için Valiliğimizce her türlü tedbir alınmış, Jandarma ve Emniyet Teşkilatlarımız, Kaymakamlıklarımız, Belediyelerimiz, Hastanelerimiz, Türk Telekom gibi kuruluşlarımız bayram süresince görev ve sorumluluk alanlarına giren gerekli her türlü önlemleri almak üzere talimatlandırılmışlardır. Her bayram olduğu gibi trafik yoğunluğunun artacağını hepimiz çok iyi biliyoruz. Rize genelinde trafik kontrolleri hassasiyetle yürütülecektir. Trafiğe çıkacak sürücülerimizin de trafik kurallarına uyacaklarına, bu konuda gereken duyarlılığı azami ölçüde göstereceklerine inanıyor, hiç kimsenin bayram sevincini acı ve hüzne çevirmemesini diliyorum. Bayram tatilinin huzurlu bir şekilde yaşanması için görevi başında olan tüm güvenlik güçlerimize, sağlık personelimize, zabıta, itfaiye ve diğer tüm çalışanlarımıza kolaylıklar dilerim."dedi. 
ŞEHİTLERİMİZİ, GAZİLERİMİZİ ŞÜKRANLA ANIYORUM
 Kurban bayramı günlerinin güzel ülkemizin huzur, güven ve hoşgörü duygularının pekiştirilmesine vesile olmasını dileyen Vali Yazıcı, "Bu mübarek günlerde şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla anıyorum. Ülkemizde yaşanan terör olaylarında yaşamını yitiren şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize başsağlığı dilerim. Bayramın milletimiz, bölgemiz ve tüm insanlık için barış, esenlik ve hoşgörünün egemen olduğu bir ortama vesile olmasını diliyorum. Bazı vatandaşlarımızın dini vecibelerini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunduğunu biliyor, onlara buradan selam ve dualarımızı gönderiyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve Valiliğimiz mensupları adına Kurban Bayramınızı en iyi dileklerimle kutlar, küçüklerin gözlerinden öper, bayramın vatandaşlarımıza huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini dilerim."ifadelerini kullandı.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI