Karakter boyutu :
Kurban Bayramı Hazırlıkları Tamam

Kurban Bayramı Hazırlıkları Tamam

Tarih 23 Eylül 2015, 14:43 Editör reşat tula

Rize Belediyesi vatandaşların daha güvenli sorunsuz bir kurban bayramı geçirmesi için hazırlıklarını tamamladı.

Rize belediyesi yapmış olduğu kurban bayramı hazırlıkları çerçevesinde Taşlıdere Mahallesi’nde bulunan Belediye Bakım Onarım Atölyesi alanını kurban kesim alanına çevirdi.

Vatandaşların daha güvenli ve hijyenik şartlarda kurbanlarını kesebilmesi için oluşturulan kesim alanında işinde uzman kasaplar görev yapacak. Rize kurban pazarı karşısında oluşturulan kesim alanında vatandaşların kurbanları numara sırasına göre alınıp görevli ekiplerce kesim işleminin ardından parçalanarak kurban sahiplerine teslim edilecek.

Bayramın 1. Günü bayram namazının hemen ardından hizmet vermeye başlayacak olan kesim alanı bayram boyunca hizmete devam edecek.

KURBAN PAZARI VATANDAŞLARIN HİZMETİNDE OLDU

Taşlıdere Mahallesinde kurulan kurban pazarını gezerek satıcılarla ve vatandaşla sohbet eden Başkan Kasap açıklamasında, “Rize Belediyesi olarak geçen yıl olduğu gibi bu yılda yine vatandaşlarımıza ve satıcılarımıza tam teşekküllü bir kurban pazarı hazırladık. Satıcı ve alıcılarımız için güzel bir pazar oldu ve ilimize gelen hayvanlar büyük oranda satıldı. Vatandaşımız ibadetini yerine getirmesi kapsamında kurban seçimi açısından alternatifli bir Kurban pazarı buldu. Sorunsuz bir pazar süresi geçirdik” diye konuştu.

KURBAN KESİM ALANI HAZIR

Kurban kesim alanı incelemesinde açıklamalarda bulunan Başkan Kasap, “Kurban pazarımızın yanında geçen yıl olduğu gibi bu yılda kurban kesim alanı oluşturduk. Oluşturmuş olduğumuz bu alanda uzman kasaplar eşliğinde hijyenik ortamda Belediye ekiplerimizin gözetiminde usulüne uygun kesim yapılacak. Vatandaşlarımızın alacağı sıra ile alanımızda 15 -20 kurbanımız aynı anda kesilebilecek ve parçalara bölünerek vatandaşımıza hijyenik şartlarda teslim edilecektir. Vatandaşımız kurban sabahı erken saatte alanımıza geleceği için ayrıca Rize Belediyesi olarak burada çorba ve çay ikramımız olacaktır. Son kontrollerimizi yaptık hazırlıklarımız tamam. Sorunsuz bir bayram geçirmemizi diler tüm hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramını kutlar hayırlı bayramlar dilerim" dedi.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 22

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar