Karakter boyutu :
HİÇBİR HAYAL İMKÂNSIZ DEĞİLDİR

HİÇBİR HAYAL İMKÂNSIZ DEĞİLDİR

Tarih 28 Eylül 2015, 09:44 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Yeni eğitim ve öğretim yılına 'merhaba' demenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Vali Yazıcı, "Yeni bir eğitim-öğretim döneminde daha geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni başarılara doğru koşmalarının heyecanını hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz" dedi.
HEDEFLERİNİZİ YÜKSEK TUTUN
Gençlikten ülke olarak çok büyük beklentilerinin olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Sizler ezber bozan, farklı ve analitik düşünen, düşündüğünü cesaretle söyleyebilen, sorunlarla mücadele edebilecek, özgüven duyan öğrenciler olarak yetişmenizi istiyoruz. Ve bunu gerçekleştirmek için hep beraber çalışacağız. Hiç kuşkunuz olmasın ki, bugünkü gayretleriniz bundan sonraki yaşantınızın ve kariyerinizin şekillenmesinde belirleyici olacak. Hedeflerinizi yüksek tutun. Zira hiçbir hayal imkânsız değildir ve ulaşılamamış hedeflerin gayretleri sonraki hedeflerin başarılmasına zemin yaratır. Sizler bizim geleceğimizin yapı taşlarısınız ve biz de sizler için buradayız. Rize'deki bütün Devlet kurumlarımızın sizlerin evi olduğunu, ihtiyaç duyduğunuz her türlü desteği sizlere sağlamaktan memnuniyet duyacağımızı teyiden vurgulamak istiyorum" dedi.
BİZLER İÇİN OLMAZSA OLMAZDIR
Öğrenci, öğretmen, veli ve idareci birlikteliğinin sağlanması ile eğitimde başarının daha kolay geleceğini ifade eden Vali Yazıcı, "Eğitim ve öğretim araçlarımız ne kadar son teknoloji olursa olsun, önemli olan öğrencilere sevgi ve şefkatle yaklaşacak öğretmenlerin ve idarecilerin olmasıdır. Ülkemizi daha ileriye taşıyacak nesiller oluşturmak için öğretmenlerimize, okul yönetimlerimize ve velilerimize bu anlamda çok önem veriyoruz. Öğretmensiz ve öğrencisiz okul olmaz, ama veli desteği olmadan da öğrenci olmaz. Bu üçlü hatta okul yönetimi ile dörtlü bizler için olmazsa olmazdır. Eğitim alanındaki tüm paydaşların bizden sonraki kuşaklara aydınlık bir gelecek sunarken bu hususlara da özen göstereceklerine ve ellerindeki meşaleyi yorulmadan taşıyacaklarına eminim " diye ifade etti.
RENK 1 YAŞINDA
Vali Ersin Yazıcı, geçen yıl Rize'de RENK projesinin uygulandığını hatırlatarak, "Her yıl bir önceki yıla göre daha iyi bir konuma gelebilmek için bütün kurum ve kuruluşlarımız ile büyük bir gayret içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eğitimin kalitesini daha üst noktalara taşıyabilmek için Rize'de Eğitime Nitelik Kazandırma  (RENK)  projesini uygulamaya devam edeceğiz. Eğitimde kalıcı başarıların sağlanması lazım. Çağımızın gerçeklerine baktığımızda, eğitimin niteliğinin sadece başarıya odaklanmasının bir tek düzelik getirdiğini görmekteyiz. Eğitim ve öğretim bütün paydaşları ve bütün süreçleri de içine almaktadır. Bu nedenle RENK hem yabancı dil öğretimini, hem kültürel faaliyetleri, hem sosyal faaliyetleri, hem sportif faaliyetleri, hem de akademik ilerlemeyi temel almaktadır. Eğitim temelli yaklaşımdan kendini kurtarıp, hem eğitimi hem de öğretimi kapsayan bir projedir. RENK sahiplenildiğinde doğru anlaşıldığında bütün bunları yapacak güçtedir. Bugün itibariyle RENK 1 yaşındadır. Hep beraber bu projeyi büyütmek ve canlanan renklerinde eğitim ve öğretime dair her hayalimizin gerçekleştiğini görmek en büyük amacımızdır. Tüm imkânlarımız ile eğitimin emrindeyiz" dedi.
UMUT DOLU BAŞARILI BİR EĞİTİM YILI
Yeni eğitim ve öğretim yılının tüm Rize'ye ve ülkemize hayırlı olması dileyen Vali Yazıcı, "2015-2016 eğitim-öğretim yılında geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı öğretmenlerimize emanet ediyor; yeni eğitim-öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, fedakâr ve onurlu mesleği temsil eden saygıdeğer öğretmenlerimize ve tüm ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor; başarı dileklerimi ve sevgilerimi sunuyorum " diyerek mesajını tamamladı.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI