Karakter boyutu :
Rize'de “Geriatrik Anestezi

Rize'de “Geriatrik Anestezi" Sempozyumu Düzenlenecek

Tarih 29 Eylül 2015, 12:26 Editör reşat tula

Rize'de 3-4 Ekim 2015 tarihleri arasında “Geriatrik Anestezi" sempozyumu düzenlenecek.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı ile Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARD), Türk Yoğun Bakım Derneği (TYBD) ve Göğüs Kalp Damar Anestezi ve Yoğun Bakım Derneklerinin tarafından Geriatrik Anestezi" sempozyumu düzenlenecek.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde  3-4 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenecek sempozyuma her üç dernek yönetim kurulları ile katılacak.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Şen, yaptığı açıklamada, "Ulusal bir sempozyum olup, bölgemizden ve ülkemizin her yerinden katılım olacaktır. Yaklaşık 120-150 kişi arasında bir katılım beklemekteyiz" dedi.

Geriatrik Anestezi sempozyumu hakkında bilgi veren Şen, "Yaşlı hastalarda anestezi uygulamaları, yeni gelişmeler, ameliyat sonrası yoğun bakım ve servis takiplerinde olası sorunlar ve bunlarla başetmede yeni yöntem ve tedaviler gibi konular tartışılacaktır. Özellikle yoğun bakım hastalarımızın büyük çoğunluğunda yaşlı hasta sayısının yüksekliği ve ameliyathanede karşılaştığımız yaşlı hastalar nedeniyle hem biz klinik olarak hem de toplantıya iştirak edecek olan tüm hekimlerimiz açısından çok verimli bir toplantı olacağını düşünüyoruz" dedi.

Şen, "Biz tüm davetli hocalarımız ve katılımcı Anestezi uzmanlarımızı şahsımız ve üniversitemiz adına en iyi şekilde misafir etmeye çalışacağız. Hem bilimsel, hem de fakültemiz ve hastanemiz açısından markalaşma adına bu aktivitemizin yararlı olmasını diliyoruz" diye konuştu.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI