Karakter boyutu :
RİZE  BÖYLE  GÜZEL!..

RİZE BÖYLE GÜZEL!..

Tarih 29 Eylül 2015, 15:30 Editör reşat tula

Süper ligde 6. Hafta sonunda tek yenilmezliğini sürdüren Yeşil-Mavili Ç. Rizespor’u muzu öncelikle candan kutluyorum. Tebrik ediyorum.

Süper ligde 6. Hafta sonunda tek yenilmezliğini sürdüren Yeşil-Mavili Ç. Rizespor’u muzu öncelikle candan kutluyorum. Tebrik ediyorum.

Büyük takım tabir ettiğimiz başta Galatasaray-Beşiktaş-Fenerbahçe ve Trabzonspor; yaptıkları çok pahalı ve Avrupa’nın olağanüstü futbolcularını kadrolarına katan takımların durumu ortada. Demek ki çok kaliteli ve çok pahalı futbolcu almak işi çözmüyor.

Elbette ki Türkiye’de şampiyonluğu belirleyecek olacak takım bu büyüklerden gerçekleşecek. Ama ligin  6 haftasının tamamlandığını görünce ortaya konulan futbol Anadolu takımlarının çokta üzerinde görülmüyor. Demek ki futbol ruh ve mücadele işi. Bu sezon bunu çok iyi şekilde ortaya koyan bir Ç. Rizespor takımı var.

Ç. Rizespor görüldüğü gibi Süper ligin tek yenilmezliğini elinde bulunduran takım.  Ancak ligin ilerleyen haftalarında yenilmezliğini mutlaka kaybedecektir. Bunun aksini iddia etmiyorum. Futbolda bunlar çok olağan şeyler. Yenmek gibi yenilmekte çok normal. Ama bakıldığında dün akşam İstanbul’da Kasımpaşa karşısında ilk yarı için futbol ve kalite adına söylenecek çok bir şey yok, ama!. Daha oyunun 38. Dakikasında 10 kişi kal ve oyunu büyük bir bölümünde müthiş mücadele ve hırsla oynanan oyunla gol pozisyonlarına gir, dişe diş mücadeleni sürdür ve son 10 dakikada da 9 kişi kal yine gol ara.. Bu olağanüstü bir çaba.. Ve nihayetinde 90+5 te penaltıyla beraberliği sağla. Gerçekten çok mutluluk verici bir sonuç.

Sonuç olarak: Bayramın ikinci gününde Gündoğdu da Hikmet Karamanla bir balık Restorantın da buluştuk. Yemekte önce geçmişi  yani Rize’ye ilk geldiği yıllarda Çay TV de kendisiyle yaptığımız  programları ve o zamanın futbolunu konuştuk.  Söz Kasımpaşa maçına geldi. Hocam dedi bugüne kadar neler yaptıysak İstanbul da’da Kasımpaşa karşısında aynı tarifeyi inşallah uygulayacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın demişti.

Tabii ki Hikmet Hoca oyunun ikinci yarısında oyuna mükemmel müdahalelerde bulundu. Tüm futbolcular da istenileni verme gayreti içinde oldu. Sonuçta elbette ki iyi oldu.

Ben buradan hakemler, kırmızı kartlar, şu oyuncu ve ya bu oyuncu ayrıntısına girmek istemiyorum. Bütün bu olaylar futbolun içinde olan olaylar. Ben şimdilik sonuca bakıyorum ve gidişatın iyi olduğunu görüyorum.

Tebrikler yönetim. Tebrikler teknik heyet. Tebrikler her bir futbolcumuza.

Yalnız unutmayın hafta sonu Bursa geliyor… Onunla her zaman olduğu gibi görülecek hesabımız var. Seyircimize buradan seslenelim. Lütfen ama lütfen bu maça gelip takımımızın yanında olalım. Seyirci desteği çok ama çok önemlidir. Gerçek Rizeli maça gelir; gelmelidir.Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  02.10.2020
 

02.10.2020..

İzlenme: 1

   
  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 4

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 9

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar