Karakter boyutu :
Seçim güvenliği bölge toplantısı yapıldı

Seçim güvenliği bölge toplantısı yapıldı

Tarih 30 Eylül 2015, 17:59 Editör reşat tula

Vali Yazıcı, İçişleri Bakanı Selami Altınok'un Başkanlığında Erzurum'da yapılan Seçim Güvenliği Bölge Toplantısına Katıldı.

Kasım ayında yapılacak genel seçimlerde alınacak güvenlik önlemlerinin görüşüldüğü Seçim Güvenliği Bölge Toplantısının üçüncüsü, İçişleri Bakanı Selami Altınok'un başkanlığında Erzurum'da yapıldı.
Palandöken'deki bir otelde gerçekleştirilen toplantıya, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Artvin, Erzurum, Ağrı, Ardahan, Bayburt, Erzincan, Gümüşhane, Kars, Muş, Rize ve Trabzon valileri ile bu illerin İl Jandarma Komutanları, İl Emniyet Müdürleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü Daire Başkanları katıldı.
Altınok, 1 Kasım'da alınacak güvenlik tedbirlerini detaylı görüşmek üzere toplantı düzenlendiğini belirterek, seçimlerin güvenli ortamda yapılması için bölge toplantılarını sürdüreceklerini söyledi.
AYNI KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ
Terör olaylarında hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı dileyen İçişleri Bakanı Selami Altınok, "Bu Vatan, bizim için bir avuç kan şebekesi ve onun işbirlikçisine bırakılamayacak kadar aziz ve kutsaldır, değerlidir. Terörle mücadelemiz ne pahasına olursa olsun devam edecektir. Bugüne kadar böyle olmuştur, bundan sonra da aynı kararlıkla devam edeceğiz. Bunu herkesin bilmesi lazım. Vatanı bölmeye, kaos ortamı yaratmaya, birlik ve kardeşlik ruhumuzu bozmaya çalışan terör örgütleri asla amaçlarına ulaşamayacaktır" dedi.
ISTIRAP HAKİKATİN HABERCİSİDİR
Huzur ve güven ortamında halkın hür iradesinin seçim sandıklarına yansımasını sağlamayı amaçladıklarını vurgulayan İçişleri Bakanı Selami Altınok,"Bugün Türkiye’nin yakalamış olduğu huzur ortamını bozmak, Türkiye'yi eski kötürüm günlerine döndürmek isteyenler var. Türkiye'nin güvenliğini tehdit edenler, istikrarını, demokrasisini, kalkınmasını istemeyenler, Türkiye'yi bir saldırıya muhatap kılmak, zayıflatmak, küçük düşürmek istiyorlar. Karanlık oyunlarla bu aziz milleti yıldırmaya, bölmeye, ateş çemberinin içine çekmeye çalışıyorlar. Bunu yaparken terör örgütü ve destekçilerini kullanıyor, kahpece, kalleşçe hareket ediyorlar. Kurdukları tuzaklarla masum insanları askerlerimizi polisimizi şehit ediyorlar. Bin yıllık kardeşliği hedef alan bu hainler, provokasyonlarla halkı sokağa döküp karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Buna fırsat vermeyeceğiz, Türkiye üzerinde karanlık emelleri olanların heveslerini kursaklarında bırakacağız. Milletimizin namus ve şerefini korumak için görev yapan, mukaddesatımızın şanlı bekçisi, kahraman askerimizin, polisimizin kanı yerde kalmayacaktır. Merhum Nurettin Topçu 'Istırap hakikatin habercisidir. Bir şeyin ıstırabını çekmeyen, onu ne tanır ne de sever diyor"  diye konuştu.
EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZDİR
Güven ve istikrarın olmadığı bir yerde gelişme, kalkınma ve refahın olmayacağını belirten Bakan Altınok, "Huzur ve güvenliğin adalet ve esenliğin sağlanmadığı toplumlarda birlik ve beraberlikten, yarınlara umutla bakmaktan söz etmek de mümkün değildir. Bu bakımdan devletin en önemli ve öncelikli görevi huzur ve güvenliği sağlamak ve asayişi temin etmektir. 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan seçimlerin güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi halkımızın iradesinin hiçbir baskı ve etki altında kalmadan hür bir şekilde sandığa yansıması için çalışmalarımızı büyük bir titizlikle devam ettiriyor, Her türlü güvenlik tedbirlerini alıyoruz" diye konuştu.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI