Karakter boyutu :
Başkan Kasap'tan İtfaiye Haftası Mesajı

Başkan Kasap'tan İtfaiye Haftası Mesajı

Tarih 30 Eylül 2015, 18:02 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İtfaiye Haftası Dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İftaiye Haftası dolayısıyla yayımladığı masajında, "İtfaiye Teşkilatımızın kuruluşunun 301. Yılını kutlamaktayız. 24 saat halkın emrinde olan İtfaiye çalışanlarımız, insanımız ve tüm canlıları, başta yangın felaketi olmak üzere, deprem, sel gibi birçok doğal afete karşı koruyup onlara siper olmaktadır.

Her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, zor şartlarda mesai kavramı gözetmeksizin çalışan itfaiye personelim başta olmak üzere bütün İtfaiye çalışanlarının İtfaiye Haftası’nı kutlar, çalışmalarında başarılarının devamını dilerim" dedi.

Başkan Kasap, "Rize İtfaiyesi Cumhuriyet Türkiye’sinde kurulan ilk itfaiyelerden biridir. İtfaiye Teşkilatımız 60 personel ve 14 aracımızla vatandaşlarımıza gece ve gündüz hizmet vermektedir. İtfaiye Müdürlüğümüz bünyesindeki Eğitim Merkezimizde 15 bin öğrenciye yangın ve afet bilincinin oluşmasına yönelik eğitimler verilmiştir. 2015-2016 yılında da bu sayı arttırılarak devam edecektir. Ayrıca Belediyemiz tarafından su abonelerine de yangın ve afet bilinci oluşturmak adına broşürler dağıtılmıştır. Halkımıza yönelik eğitim faaliyetlerimiz artarak devam edecektir" diye konuştu.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI