Karakter boyutu :
İTFAİYE HAFTASIN’DA NEFES KESEN TATBİKAT

İTFAİYE HAFTASIN’DA NEFES KESEN TATBİKAT

Tarih 01 Ekim 2015, 17:43 Editör reşat tula

Rize Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon ekipleri, Asfalt çalışmalarına devam ediyor.

Düzenlenen tatbikat gösterisinde tüp gaz yangınlarına, trafik kazalarına, ev yangınlarına ve çatı yangınlarına yapılan müdahaleler canlandırıldı. Akaryakıt yangınları ve kimyasal maddelere müdahaleler tatbik edildi.

İtfaiye Müdürü Uğur Minder’in sunumuyla devam eden tatbikat gösterilerinde, Rize Belediyesinin bünyesine katmış olduğu merdiveni 42 metre yüksekliğe ulaşabilen itfaiye aracı da sembolik olarak çatıda oluşan yangına müdahale etti ve yaralı sedyeyle başarılı bir şekilde kurtarıldı.

Programda gönüllü minik itfaiyeciler oluşturulan alanda itfaiye erlerinin gözetiminde su sıkma gösterisi yaptılar.

Tatbikat gösterilerinin ardından alanda kurulan itfaiye gereçlerinin tanıtım standı gezildi. İtfaiye Müdürü Uğur Minder tarafından protokol üyelerine ve vatandaşlara araçlar ile ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı.

60 PERSONEL VE 14 ARAÇLA HİZMET EDİLİYOR

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap törende yapmış olduğu konuşmada, “Rize İtfaiyesi, yapılan araştırmalarla birlikte net olmayan ancak Cumhuriyet Türkiye’sinde kurulan ilk İtfaiyelerden biri olduğu kayıtlar arasındadır. İtfaiyemiz 60 personel 14 araç filosuyla sorumluluklarının bilincinde, İtfaiyeci kimliğine yakışır şekilde fedakarca çalışmaya ve şehrimize hizmet etmeye devam etmektedir” dedi.

42 METRELİK İTFAİYE ARACINA SAHİP 3 İLDEN BİR TANESİ RİZE

Başkan Kasap, “Rize Belediyesi olarak personel standardını yükseltmenin yanı sıra araç filosunda da İtfaiye Müdürlüğü bünyesine Alman yapımı son teknoloji şartlarına sahip olan İtfaiye aracı Türkiye'de 3'üncü olarak Rize Belediyesi bünyesine kazandırılmıştır. Teknik özellikleriyle Rize'ye önemli derecede hizmet kazandıracak olan sözkonusu İtfaiye aracındaki yangına müdahale merdiveni 42 metre yüksekliğe 1 dakika gibi kısa bir sürede yükselebilmektedir. İleride araç filomuz daha da çoğaltılacaktır” diye konuştu.

İtfaiye erlerinin zor görevlerde bulunduğunu belirten Başkan Kasap, “Kentimizdeki gerek Yangın gerek kurtarma operasyonu ve gerekse doğal afetlerde canlarını riske atarak çalışmalarını yürüten, İtfaiye teşkilatımızı Bu duygu ve düşüncelerle kutluyor. Görevleri başında hayatlarını kaybeden İtfaiye şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.

Törene Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih Coşkun, Vali Yardımcıları Turan Yılmaz ve Mehmet Kurt, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 14

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 13

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 8

   
  22.09.2020
 

22.09.2020..

İzlenme: 19

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar