Karakter boyutu :
Toplu Sünnet Merasimi Sona Erdi

Toplu Sünnet Merasimi Sona Erdi

Tarih 03 Ekim 2015, 17:49 Editör reşat tula

Rize Belediyesi tarafından Eylül ayı içerisinde düzenlenen Sünnet merasimi Rize İsmail Kahraman Kültür merkezinde düzenlenen etkinlik ile son buldu.

Rize Belediyesi tarafından Eylül ayı içerisinde ailelere katkı amaçlı organize edilen toplu sünnet merasimi çerçevesinde başvuruda bulunan 82 ailenin çocukları Uzman hekimler eşliğinde Rize Devlet Hastanesinde sünnet edildi.

Uzman hekimler tarafından sünnet edilen çocuklara Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde bir etkinlik düzenlendi.

Rize Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı prof. Dr. Reşat Kasap ve eşi Menduha Kasap İl Müftüsü İsmail Yalçın, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Hüseyin Karaman, İl Mili Eğitim Müdürü Şemşettin Durmuş ve sünnet olan çocuklar aileleri ile beraber katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı eşliğinde başlayan program içerisinde protokol konuşmalarının ardından Kuran-ı Kerim okundu ve dua edildi. Program içerisinde sünnet olan her bir çocuğa Rize Belediyesi tarafından hediye verildi.

Hediyeleri çocuklara Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı prof. Dr. Reşat Kasap, İl Müftüsü İsmail Yalçın, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Hüseyin Karaman, İl Mili Eğitim Müdürü Şemşettin Durmuş takdim ettiler.

Etkinlikte Konuşma yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap:" Sünnetin dini inancımız açısından biz Müslümanlar için özel bir yeri vardır. Bunun yanında tabi ki sünnet sağlık açısından da önemli bir yere sahiptir. Rize Belediyesi olarak bu faaliyetimizi geleneksel hale getirme çabası içerisinde olup, bundan sonraki yıllarda daha geniş kapsamlı yapma gayreti içerisinde olacağız. Bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen Rize Belediyemizin Meclis üyelerine ve daire müdürlerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bizim belediyecilik anlayışımızda hizmet sadece yol, su, duvar, alt yapı çalışması değil bunlar zaten bir belediyenin asli görevleridir. Biz bunun dışında sosyal kültürel etkinliklere de ağırlık verme çabası içerisindeyiz. Bir şehrin bu gibi organizasyonlara da ihtiyacı vardır. Bizim belediyecilik anlayışımız insan odaklı bir belediyecilik anlayışıdır. Sünnet olan çocuklarımızı tebrik ediyor sağlıklı sıhhatli günler diliyorum" dedi.

Rize Belediyesinin gerçekleştirmiş olduğu sünnet merasiminde çocuklara diş fırçası ve diş macunu dağıtıldı.Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 7

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 2

   
  22.09.2020
 

22.09.2020..

İzlenme: 18

   
  21.09.2020
 

21.09.2020..

İzlenme: 10

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar