Karakter boyutu :
Doğu Karadeniz 2’inci Organik Tarım Kongresi Başladı

Doğu Karadeniz 2’inci Organik Tarım Kongresi Başladı

Tarih 06 Ekim 2015, 17:01 Editör reşat tula

Pazar'da Doğu Karedeniz 2. Organik Tarım Kongresi başladı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Pazar Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nde gerçekleştirilen kongreye, AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, İlçe Kaymakamı Selçuk Aslan, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü İyi Tarım Uygulamaları Organik Tarım Daire Başkanı Vildan Karaarslan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Seyis, Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, Pazar Ziraat Odası başkanı Nurettin İnce, kamu kurumlarının amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, akademisyenler ve muhtarlar katıldı.

Prof. Dr. Seyis, kongrenin açılışında yaptığı konuşmada, tarımsal alanların, çevre kirliliğinden en çok etkilenen alanlar olduğu dikkate alındığında, sanayileşmenin az olduğu ender bölgelerden biri olan Doğu Karadeniz'in organik tarım açısından değerlendirilebilecek ve kaliteli ürün alınabilecek önemli potansiyele sahip olduğunu belirterek, "Bu anlayışla 2. Organik Tarım Kongresi'nin bozulmamış dokusuyla, yeşili ve mavisiyle ve doğal güzellikleriyle özdeşleşen Rize'de yapılmasının anlamlı olacağını düşünerek fakültemizin ilk kongresini planladık. Bu kongrede organik tarımda tarihçe, kanun ve mevzuatlar, tarımsal biyoçeşitlilik, bitkisel üretim, hayvansal üretim, su ürünleri üretimi, ekonomi ve pazarlama, çevre ve ormancılık, sağlık ve agro-ekoturizm konularını tartışacağız" dedi.

Milletvekili Bak, Kaymakam Aslan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü İyi Tarım Uygulamaları Organik Tarım Daire Başkanı Karaarslan, Rektör Prof. Dr. Karaman ve Rize Ziraat Odası Başkanı Paliç, Doğu Karadeniz'de organik tarım hakkında bilgiler aktardı.

Kongre, 9 Ekim'de sona erecek.

dogu-karadeniz-2’inci-organik-tarim-kongresi-pazar’da-basladi-(1).jpg

osman-askin-bak-010.jpgRize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 2

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 7

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 18

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar