Karakter boyutu :
GİDİLECEK YEGANE MAKAM MİLLETTİR

GİDİLECEK YEGANE MAKAM MİLLETTİR

Tarih 07 Ekim 2015, 17:18 Editör reşat tula

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, seçimlerden bu güne yaşananları, CHP, HDP ve MHP'nin hükümet kurmamaya yanaşmamalarını ve CHP Rize milletvekili adayının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili kullanmış olduğu ifadelere değindi.

Karal, CHP'nin 28 Şubat zihniyetini tekrar Türkiye'de uygulamak istediğini ve MHP tabanın AK Parti'yle koalisyon kurulmasını istediği halde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hayır demesiyle hükümetin kurulamadığını vurguladı.

Karal’a Gündoğdu mahallesini ziyaretinde katıldığı Ali Bey Çelik’in işyerinde verdiği yemeğe, AK Parti Rize İl Eski Başkanı Yılmaz Katmer, Gündoğdu Belediye Eski Başkanı Süleyman Yıldız, Rize Belediye Eski Başkan Yardımcısı Osman Sarı ve Lütfullah Yılmaz ve Adnan Platin de eşlik etti.


AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal burada yapmış olduğu konuşmada, "7 Haziran genel seçimlerinde sonra 3 tane siyasi anlayış karşımıza çıktı. Bir tarafta blokçu siyasi anlayışla CHP, öbür tarafta hayırcı bir siyasi anlayışla MHP, öteki tarafta törer siyaseti yapan bir parti olan HDP karşımıza çıktı" dedi.

Karal, Gündoğdu'da yapmış olduğu ziyaretteki konuşmasında, "Terör siyaseti yapan Türkiye'yi bölmeyi amaçlan siyasi partinin adı HDP. İstanbul'da CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey, HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı görür görmez aralarında geçen diyalog perde arkasındaki ittifakı kendi ağızlarıyla ortaya koymuştur. Öteki taraftan CHP'nin bir başka genel başkan yardımcısı ailece HDP'ye oy verdik diyerek AK Parti karşısında bir zihniyet ittifakını nasıl ortaya koyduklarını anlattılar" diye konuştu.

MASAYA OTURMADAN ŞARTLARI ÖNE SÜRDÜLER, HÜKÜMET KURMAYA NİYETLERİ YOK

Bir müddet sonra bir araya gelip hükümet kuramayacaklarını anladıklarını söyleyen Karal, "CHP, MHP ile bir ayara gelmiyor. HDP, MHP ile bir araya gelmiyor. Sonuç itibariyle bir hükümet kurulamadı. CHP ve MHP bizimle masaya oturmadan olmazsa olmaz şartlarını öne sürmeye başladılar. Şunu şunu kabul edersen benim yanıma gel. Böyle bir ortaklık olamaz. CHP ve MHP Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendi sınırlarına çekilmesini istediler. Ancak bu şekilde sizinle görüşürüz demek siyasi nezaketten son derece uzak bir siyasi tavırdır. Recep Tayyip Erdoğan'ın yetkilerini anayasa belirlemiştir" dedi.


28 ŞUBAT’IN BASKICI ANLAYIŞINI GETİRMEK İSTEDİLER

Karal, "Cumhuriyet Halk Partisiyle yapılan görüşmelerde en çok tartışma konusu olan iki vardı. CHP eğitim sistemini ve dış politikayı değiştireceğiz dedi. 4+4+4 eğitim sistemini yerleştirene kadar, okullarda din eğitiminin serbest kalmasını sağlayana kadar yani 28 Şubat sürecini o despotik ve baskıcı anlayışını eğitim sistemi üzerinde kaldırıp atıncaya kadar bizim canımız çıktı. CHP Tekrar 28 Şubat sürecinin eski eğitim sistemi anlayışını getirmek istedi. Bunu bizim kabul etmemiz mümkün değil" şeklinde konuştu.

MHP’NİN TABANI “EVET” DEDİ, BAHÇELİ “HAYIR, HAYIR, HAYIR !”

Karal, "Milliyetçi Hareket Partisinin tabanında bulunan birçok kardeşimizin koalisyon kurulmasına rıza gösterdiği halde, birçok MHP yöneticisinin de buna evet dediği halde Sayın Bahçeli “Hayır” dedi ve bütün bu kapıları yüzümüze kapattı. Onun için Milliyetçi Hareket Partisiyle koalisyon kurulamamasının tek sebebi Sayın Bahçeli'dir. Sayın Bahçeli, ne koalisyona, ne seçim hükümetine, ne erken seçime, ne kendi aralarındaki kuracakları hükümete, ne seçim hükümetine bakan vermeye “Evet” dedi. Her şeye hayır, hayır, hayır. O zaman siyasi parti niye var? Siyasi partilerin ülkeye hizmet edip yönetmek amacı vardır"

GİDİLECEK YEGANE MAKAM MİLLETTİR

Karal, "Bizim milletimiz dışında ne bir makam, ne bir kaynak ne de bir güç yoktur. Biz ne Beykoz konaklarından. ne de boğaz yalılarından medet umarız. Bizim gideceğimiz yegane makam milletimizdir" dedi.

“BİR AVUÇ BEYAZ TÜRK, ANADOLU’NUN ÜLKEYİ YÖNETMESİNİ İSTEMİYOR”

Karal, "Bu CHP zihniyetinin nezdinde Anadolu insanı hiçbir zaman bey olmadı. Bunlar hep böyle efendi gibi hakir görülen sıfatlarla hep Anadolu insanına yakıştırmalarda bulundular. Bunların, izinden gittiklerini savundukları Mustafa Kemal Atatürk'ün meşhur bir sözü var "Köylü Milleti Efendisidir". O'nun anlayışına da aslında bunlar muhalefet etmektedirler. Bunların kullanımındaki efendi aşağılayıcı, küçük düşürücü, tahkir edici anlamındadır. Bunlar Anadolu'nun bağrından çıkan insanların bu ülkeyi yönetmesini arzu etmiyorlar. Bir avuç beyaz Türk'ün iş başına gelmesini ve Türkiye'nin boğazdaki yalılardan yönetilmesini istiyorlar. Bu anlayış Rize'nin bir köyünden çıkmış olan bir insanın bu ülkenin başına Cumhurbaşkanı olmasını hazmedemiyorlar" dedi.

Karal, Rize Gıda Toptancıları Hali’ndeki esnafı ziyaret ederek, buradaki çalışanlarla sohbet etti, talep ve görüşlerinin dinledi.

32-013.jpg


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  19.09.2020
 

19.09.2020..

İzlenme: 25

   
  18.09.2020
 

18.09.2020..

İzlenme: 28

   
  17.09.2020
 

17.09.2020..

İzlenme: 35

   
  16.09.2020
 

16.09.2020..

İzlenme: 30

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar