Karakter boyutu :
BAŞKAN KASAP ULAŞIM SORUNLARI İÇİN İSTANBULDA

BAŞKAN KASAP ULAŞIM SORUNLARI İÇİN İSTANBULDA

Tarih 08 Ekim 2015, 17:10 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Ulaştırma Bakanı Feridun Bilgin’inde katıldığı Sürdürülebilir Ulaşım için Türkiye- AB Ortaklığı seminerine katılmak üzere İstanbul’da.

Ulaştırma Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan GAIT Ulaştırma Operasyonel Programı 8-9 Ekim 2015 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilİyor.

DÜNYADAKİ EN YENİ GELİŞMELER MASAYA YATIRILACAK…

Beraberinde Belediye Meclis Üyesi Bilgin Kopuz,Plan Proje Müdürü Mustafa Baltacı,Ulaşım Hizmetleri Müdürü Suzan Avcı'dan oluşanTeknik heyetinde bulunduğu Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Seminerin ulaşım sektöründe faaliyet gösteren Yerel ve Uluslar arası tüm paydaşları bir araya getirerek bir yandan Sürdürülebilir Ulaşımda Dünya’daki en yeni gelişmeler konusunda bilgi sahibi olmayı, diğer yandan ise Türkiye Cumhuriyeti’nin Avrupa Birliği Tek Taşımacılık Alanı’na entegrasyonu bağlamında önündeki fırsatların en iyi şekilde nasıl değerlendirileceğini belirlemeyi amaçlamaktadır dedi.

Başkan Kasap, İstanbul’da düzenlenen Sürdürülebilir Ulaşım, her bir panelde farklı bir boyutu ele alarak Çevresel, Sosyal ve Ekonomik açıdan incelenip, Ulusal ve Şehirsel boyutlarda karşılaşılan sorunlara kolaylaştırıcı cevaplar arayacağını bildirdi. İrdelenecek konuların ise; Yeşil ve Dengeli Ulaşım, Erişilebilir ve Kapsayıcı Ulaşım, Akıllı Ulaşım, Avrupa Tek Taşımacılık Alanına Entegrasyon olduğunu söyledi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI