Karakter boyutu :
SORUNLARIN TAKİPÇİSİYİZ

SORUNLARIN TAKİPÇİSİYİZ

Tarih 08 Ekim 2015, 17:12 Editör reşat tula

Sel ve Heyelan Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

İlimiz Merkez, Güneysu İlçesi ve Muradiye Beldesinde 23 ve 24 Ağustos 2015 tarihlerinde meydana gelen sel ve heyelanla ilgili olarak, yapılan çalışmaları değerlendirmek ve bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmalar konusunda koordinasyon sağlamak amacıyla, Vali Ersin Yazıcı başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.
Valilik Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, Güneysu Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Mustafa Bulut,  Karayolları 10.  Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş ve teknik ekipleri,  DSİ 22. Bölge Müdürü Mahmut Berber ve teknik ekipleri, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan, Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı, İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Salih Kurtuluş,  Afet ve Acil Durum İl Müdürü Şakir Kurk ile teknik ekibinin de katıldığı, görsel materyallerinde sunulduğu bir değerlendirme toplantısı yapıldı.
İlimiz Merkez, Güneysu İlçesi ve Muradiye Beldesinde 23 ve 24 Ağustos 2015 tarihlerinde meydana gelen şiddetli yağışlar nedeniyle Merkez ve Güneysu İlçeleri başta olmak üzere İlimiz genelinde çok sayıda yerleşim yerinde heyelan ve sel baskını meydana gelmiş, yol ve altyapı hasarları yanında konutlara yakın konumlardaki heyelanlar nedeniyle çok sayıda bina heyelana maruz duruma gelmişti.
Değerlendirme toplantısında;
Vali Ersin Yazıcı'ya bir önceki toplantıda verdiği talimatlarla ilgili bilgi sunulmuştur. Vali Ersin Yazıcı tarafından 07.10.2015 tarihinden sonra yapılacak çalışmalar tekrar talimatlandırılmış olup, yapılan ve yapılacak çalışmalar detaylı olarak ele alınmıştır.
Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI