Karakter boyutu :
RENK 1 YAŞINDA

RENK 1 YAŞINDA

Tarih 09 Ekim 2015, 11:04 Editör reşat tula

Mavinin ve yeşilin bütün renklerine ev sahipliği yapan Rize'de eğitim–öğretim faaliyetleri de renklenmeye devam ediyor.

Rize'de, eğitimin kalitesini ve başarısını artırmak için öğrenci kapasitesini geliştirmek ve öğretmenlerde motivasyonu yükseltmek amacıyla Vali Ersin Yazıcı himayelerinde yürütülen RENK Projesi güncellenerek devam edecek.
Merkez Atatürk Ortaokulunu ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, okul yöneticileri ve öğretmenlerin katılımıyla RENK Projesini değerlendirdi.
Öğretmenlerle tek tek tanışan Vali Yazıcı, başarı konusunda en büyük payın öğretmenlerde olduğunu ifade etti.
SEVGİ VE ŞEFKATLE YAKLAŞMAK
Öğrenci, öğretmen, veli ve idareci birlikteliğinin sağlanması ile eğitimde başarının daha kolay geleceğini ifade eden Vali Yazıcı, "Eğitim ve öğretim araçlarımız ne kadar son teknoloji olursa olsun, önemli olan öğrencilere sevgi ve şefkatle yaklaşacak öğretmenlerin ve idarecilerin olmasıdır. RENK projesinin önemli hedeflerinden olan akademik başarı; Öğrenci-Aile-Okul işbirliğini esas kabul etmektedir "diye konuştu.
AKADEMİK BAŞARIYLA TAÇLANDIRMAK İSTİYORUZ
Rize'de okullarda RENK Projesi kapsamında okuma saati uygulaması başlatan, her fırsatta okumanın ve eğitimin önemine vurgu yapan Vali Ersin Yazıcı, "RENK, Rize Valiliği himayesinde uygulanmaya devam ediyor.  RENK çok kapsamlı bir eğitim projesi. Değerler eğitiminden, kurumlararası işbirliklerine; sosyal ve sanatsal faaliyetlerden; mesleki gelişim programlarına uzanan pek çok başlıkta uygulama alanı bulunuyor. Nihai amacımız, Rize'nin pırıl pırıl evlatlarının çok daha nitelikli eğitim almasını temin etmektir. Çocuklarımıza, daha iyi insan olmak için kitapları adres gösterirken; bunu akademik başarıyla taçlandırmak hedefindeyiz "dedi.
BU SİZİN SAYENİZDE OLUYOR
Rize'de eğitime oldukça önem verdiklerini ifade eden Vali Yazıcı, şöyle konuştu: "Öğrenci okul ilişkisi, öğretmen ve veliler diyaloğu ile değerler başarısından akademik başarıya gidiyoruz. Rize'nin eğitim alanındaki başarısı her geçen gün artıyor. Bu sizin sayenizde oluyor. Bir ülkenin, önemli bir noktaya gelmesinin en temel unsurlarından biri, eğitim ve eğitime yapılan yatırımdır. Bu renkli seferberlikte; sefer arkadaşlarımız olan öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, eğitim yöneticilerimize, proje destekçilerimize ve RENK'e kendi rengini veren tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum" dedi.
Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt ve İl Millî Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.
HAYATIMIZI ŞEKİLLENDİREN EĞİTİMDİR
Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Yazıcı, "Hayatımızı şekillendiren eğitimdir. Bu manada geleceğinizi güzel bir şekilde şekillendirmek, inşa etmek istiyorsanız; okuyacaksınız, eğitiminize önem vereceksiniz. Okumak iyi anlamak demektir. Başarılı olmak için okumak, öğrenmek, düşünmek, okuduklarımızı yorumlamak gibi zihin sporları yapmalıyız. Kitap okumak çok kıymetli bir iştir, öyle boş zamanla olmaz. Kitap okumaya özel bir zaman ayrılması gerekir. Zengin, bilgili yetişmek lazım, iyi anlayalım, iyi yetişip yaptığımız güzel işleri arttırmamız lazım "diye konuştu.
GAYRET ETMEDEN BAŞARI MÜMKÜN DEĞİL
Öğrencilere meslek seçimi konusunda da tavsiyelerde bulunan Vali Yazıcı, meslek seçimi sırasında önemli olanın hedef olduğunu belirtti ve "Çalışmadan gayret etmeden başarı mümkün değil" dedi.
Vali Yazıcı, sınıfta sohbet ettiği öğrencilere çeşitli sorular sordu. Vali Yazıcı'nın, öğrencilere dikkat gerektiren sorular sorması ve aldığı cevaplarla birlikte gelişen esprili diyaloglar gülüşmelere neden oldu.  

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI