Karakter boyutu :
103 Yaşındaki Nine Bakın Neler Söyledi

103 Yaşındaki Nine Bakın Neler Söyledi

Tarih 09 Ekim 2015, 11:22 Editör reşat tula

Rize’nin İyidere ilçesinde yaşayan 103 yaşındaki asırlık nine Saniye Çelik, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal’ın kendisini evinde ziyareti sırasında eski yıllarda yaşadığı zorlukları ve şimdiki imkânların ne kadar iyi olduğunu anlattı.

Geçmişte giymeye kara lastik bile bulamadıklarını, yollarının olmadığını ve çok zor şartlarda hayatlarını sürdüklerini anlatan Saniye nine, “Eve gelmeye yol bulamıyorduk. Kara lastik nerde var? Şimdi hastaneye gidip yatıyorum. Eskiden nerde yatıyorduk? Hastanede evim gibi yatıyorum. Daha ne arayayım?” dedi.

Saniye nine Hasan Karal’ın kendisini ziyaret etmesinden oldukça mutlu olduğunu belirterek, “Sizleri gördükçe daha iyi oluyorum. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Yürüdüğünüz yolda Allah sizlere güç ve kuvvet versin” diye konuştu.

2002 yılından bu güne kadar AK Parti iktidarı döneminde özellikle sağlık alanında Rize’de büyük yatırımlar yapılmış, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’yle birlikte bir çok hastanın şehir dışına çıkmadan tedavisinin yapılmasına olanak sağlanmıştı.

2012 yılında o dönem Başbakanlık görevinde olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Rize Devlet Hastanesi’yle birlikte tek kişilik, içinde banyosu, tuvaleti bulunan, buzdolabı, televizyonu ve klimasıyla birlikte lüks otel odalarını aratmayan imkânlarla vatandaşlara nitelikli sağlık hizmetin önü açılmış oldu.

Karal, İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, İl yönetim kurulu üyeleri, AK Parti İyidere İlçe Başkanı Telat Tüfekçi’yle birlikte ilçeye bağlı Büyükçiflik, Çiflik, Kalecik, Denizgören, Yaylacılar Köyü ve Hazar ve Fıçıtaşı mahallelerini ziyaret etti.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI