Karakter boyutu :
103 Yaşındaki Nine Bakın Neler Söyledi

103 Yaşındaki Nine Bakın Neler Söyledi

Tarih 09 Ekim 2015, 11:22 Editör reşat tula

Rize’nin İyidere ilçesinde yaşayan 103 yaşındaki asırlık nine Saniye Çelik, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal’ın kendisini evinde ziyareti sırasında eski yıllarda yaşadığı zorlukları ve şimdiki imkânların ne kadar iyi olduğunu anlattı.

Geçmişte giymeye kara lastik bile bulamadıklarını, yollarının olmadığını ve çok zor şartlarda hayatlarını sürdüklerini anlatan Saniye nine, “Eve gelmeye yol bulamıyorduk. Kara lastik nerde var? Şimdi hastaneye gidip yatıyorum. Eskiden nerde yatıyorduk? Hastanede evim gibi yatıyorum. Daha ne arayayım?” dedi.

Saniye nine Hasan Karal’ın kendisini ziyaret etmesinden oldukça mutlu olduğunu belirterek, “Sizleri gördükçe daha iyi oluyorum. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Yürüdüğünüz yolda Allah sizlere güç ve kuvvet versin” diye konuştu.

2002 yılından bu güne kadar AK Parti iktidarı döneminde özellikle sağlık alanında Rize’de büyük yatırımlar yapılmış, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’yle birlikte bir çok hastanın şehir dışına çıkmadan tedavisinin yapılmasına olanak sağlanmıştı.

2012 yılında o dönem Başbakanlık görevinde olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Rize Devlet Hastanesi’yle birlikte tek kişilik, içinde banyosu, tuvaleti bulunan, buzdolabı, televizyonu ve klimasıyla birlikte lüks otel odalarını aratmayan imkânlarla vatandaşlara nitelikli sağlık hizmetin önü açılmış oldu.

Karal, İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, İl yönetim kurulu üyeleri, AK Parti İyidere İlçe Başkanı Telat Tüfekçi’yle birlikte ilçeye bağlı Büyükçiflik, Çiflik, Kalecik, Denizgören, Yaylacılar Köyü ve Hazar ve Fıçıtaşı mahallelerini ziyaret etti.


Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  25.11.2020
 

25.11.2020..

İzlenme: 3

   
  24.11.2020
 

24.11.2020..

İzlenme: 10

   
  23.11.2020
 

23.11.2020..

İzlenme: 12

   
  21.11.2020
 

21.11.2020..

İzlenme: 23

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar