Karakter boyutu :
Hamsi azaldı, fiyatı arttı

Hamsi azaldı, fiyatı arttı

Tarih 12 Ekim 2015, 15:41 Editör reşat tula

Ordu'da geçtiğimiz hafta kilosu 3 TL'ye kadar inen yerli hamsi, havaların ısınması ile 12 TL'ye yükseldi.

Ordu'da geçtiğimiz hafta boyunca, havaların yağmurlu geçmesi ve balıkçıların bol avlanması sebebi ile hamsi fiyatlarında düşüş yaşandı. Balık tezgahlarında yaşanan bu düşüş en çok hamsiyi etkiledi ve kilosu 3 TL'ye kadar geriledi. Ordu'da iki gündür hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkması ile hamsi fiyatları yeniden tavan yaptı. Üç gün önce kilosu 3 TL olan yerli hamsi bu günlerde 12 TL'den tezgahtaki yerini aldı. Altınordu ilçesi Şarkiye Mahallesi'nde balıkçılık yapan Mustafa Memiş, hamsi fiyatlarında yaşanan değişkenliğin hava durumuna bağlı olduğunu söyledi.

"YERLİ HAMSİNİN FİYATINI MARMARA HAMSİSİ ETKİLİYOR"

Karadeniz hamsisindeki fiyat değişikliğinin Maramara hamsisine bağlı olduğunu belirten Memiş, "Geçtiğimiz hafta havalar biraz soğudu, balıkçılar denizden eli dolu döndü ve hamsi fiyatları biranda düşüşe geçerek 3 TL'ye kadar indi. Yerli hamsinin düşmesindeki önemli bir etkende Maramara hamsisinin bol olması. Marmara da hamsi bol olursa,Karadeniz'den çıkan hamsi o tarafa gitmiyor ve burada kalıyor. Hamsi bol oluncada fiyat düşüyor. Son iki günde de havalar oldukça ısındı hamsi çekildi, balıkçılar çok hamsi tutamadı. Hamsi az oluncada fiyat biranda 12 TL seviyelerine çıktı" dedi.

Tezgahta yer alan diğer balıkların fiyatlarına da değinen Memiş, "İstavrit 8, barbun 15, çinekop 25, mezgit 13 ve sargan 15 TL'den satılıyor" diye konuştu. 


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  18.09.2020
 

18.09.2020..

İzlenme: 7

   
  17.09.2020
 

17.09.2020..

İzlenme: 23

   
  16.09.2020
 

16.09.2020..

İzlenme: 23

   
  15.09.2020
 

15.09.2020..

İzlenme: 18

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar