Karakter boyutu :
BAŞKAN KASAP ÖGRENCİLERLE BULUŞTU

BAŞKAN KASAP ÖGRENCİLERLE BULUŞTU

Tarih 13 Ekim 2015, 17:41 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Öğrencileri ile Rize Belediyesi Fener Sosyal Tesislerinde bir araya geldi.

Rize Belediye Başkanı olduğu günden itibaren RTEÜ öğrencileri ile fırsat buldukça bir arada olma gayreti içerisinde olan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap'ın öğrencilerle bu seferki buluşmasında kendisine Rize Milletvekili Hasan Karal eşlik etti.

Fener Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen buluşma Üniversite öğrencileri ile karşılıklı sohbet havasında gerçekleştirildi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi öğrencilerine hitaben yapmış olduğu konuşmasında kısaca öz geçmişinden bahseden Başkan Kasap: "Kendisinin de Rizeli olduğunu, Orta Okul tahsiline kadar memleketinde kaldığını ve sonrasında geri kalan eğitimini il dışında tamamladığını, Belediye Başkanı olmadan önce Ankara Gazi Üniversitesinde Akademisyen olarak görev yaptığından bahsetti. Bu süre içerisinde memleketinden hiç kopmadığını ve daima Rize için çalıştığını belirten Başkan Kasap, Devlet Büyüklerinin takdiri ve Rize halkının da desteği ile Rize Belediye Başkanlığına seçildiğini söyledi.

Genç öğrencilerle sohbet eden Başkan Kasap, sözlerine Belediye Başkanlık görevinin sorumlulukları ve Devlet büyüklerinin desteği ile Rize için hayata geçirmek istediği projelerinden bahsetti. Geçmişte sürekli proje bazlı çalışmalar yürüttüğünü ve bu nedenle projeleri çok dikkate aldığını belirten Başkan Kasap, Rize Belediye Başkanı olarak göreve başladığı andan itibaren ilk işi Rize Belediyesinde bir plan ve proje Müdürlüğü oluşturmak olduğunu söyledi.Oluşturulan ekiple beraber Rize'yi daha yaşanılabilir bir kent haline getirmek istediklerini, bu manada çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerine vurgu yaptı.

ÜNİVERSİTEMİZ İLE İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ...

Ayrıca Başkan Kasap Belediye Başkanı olduğu günden bu yana Rize'de bilginin topluma aktarılması noktasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile iş birliği içerisinde çalıştıklarını ve bu çerçevede şehirde esnaflık yapan vatandaşlara yönelik Üniversite ile beraber eğitim programları düzenlediklerini ve bu programları sürdürdüklerini belirtti.

HALKIMIZIN BELEDİYEMİZDEN KOPMAMASI İÇİN ÇEŞİTLİ İLETİŞİM KANALLARI OLUŞTURDUK..

Göreve başladığımda vatandaşlarımızın Belediye ile daha iç içe olmasını sağlamak Başkanına yakın olabilmesini sağlamak ve sorunlarının daha hızlı çözüme kavuşturulabilmesi için gerek sosyal medya üzerinden gerekse haftanın bir günü düzenlemiş olduğumuz halk günleri ile halkımızın sorunlarını daha yakından takip ediyor, halk günlerinde vatandaşlarımızla tek tek özel olarak görüşüyoruz. Böylece sorunları daha rahatlıkla aşabiliyoruz" dedi.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap'ın ardından öğrencilerle sohbet eden Rize Milletvekili Hasan Karal, öğrencilere bu güne kadar siyasette edinmiş olduğu izlenimlerden ve geçmişte yaşamış oldukları sıkıntılardan bahsederek bu günün gençlerinin imkanları bol olan güzel bir çağda yaşadıklarını belirtti.

Sohbet havasında geçen toplantı daha sonra sorulu cevaplı bir şekilde son buldu.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI