Karakter boyutu :
TURİZMDE İŞBİRLİĞİ-GÜÇ BİRLİĞİ

TURİZMDE İŞBİRLİĞİ-GÜÇ BİRLİĞİ

Tarih 16 Ekim 2015, 09:15 Editör reşat tula

Kaçkar Turizm Birliği toplantısı, Pazar'da yapıldı.

Rize'nin Pazar İlçesinde yapılan toplantıya, Birlik Başkanı Vali Ersin Yazıcı, Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin İl Genel Meclisi üyeleri Furkan Çakmak, Selman Güney, Hakkı Aytolan, Artvin Birlik Üyesi İlhan Hacıoğlu, Rize İl Genel Meclisi üyeleri Ahmet Aksu, Musa Büyük, Yusuf Arısoy, Rize Birlik Üyesi Halit Duman, Rize İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürü Mustafa Gençarslan katıldı.
Turizmin ekonomik yönüne dikkat çeken Vali Yazıcı, bunun için iki ilimizin iş birliği yapmış olmasının çok önemli olduğunu söyledi.
TURİZM BAŞLI BAŞINA BİR SEKTÖR 
Turizmle ilgili hizmetleri bu birlik aracılığıyla yaptıklarını ifade eden Vali Yazıcı, "Kaçkar Turizm Birliği iki ilin oluşturduğu ve özellikle turizmle ilgili çalışmaları birlikte yürüttüğü bir birlik. Turizm başlı başına bir sektör. Bu sektörün gerektirdiği bazı enstrümanlar var. Sadece organizasyon, tanıtım, pazarlama yetmiyor. Alt yapıyı da buna göre tamamlamamız gerekiyor. Bu birlikle turizm faaliyetlerinde bulunarak organizasyonlara katılıyoruz. İnsanlar birbiriyle iletişim kurmadan esenliğe ulaşamazlar. Burada da güzel bir birliktelik yapılmış ve bu birliktelik iyi meyveler vermeye devam edecektir. Böyle güzel bir güç birliği ile birbirimizin eksiğini tamamlayarak çalıştığımızda çok şeyler yapılacağına inanıyorum. Bu yolda başlayan ve uzun süredir devam eden değerli üyelerimizi bu sebeple tebrik ediyorum " ifadesini kullandı.
Toplantıda bir konuşma yapan Artvin Valisi Kemal Cirit ise, Kaçkar Turizm Birliği'nin Artvin ve Rize illerinin turizminin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve gerekli sosyal, kültürel, eğitim, sportif ve ekonomik faaliyetlerde bulunmak amacıyla hizmet verdiğini söyledi.
ARTVİN VE RİZE KARDEŞLİĞİ
Kaçkar Turizm Birliği'nin bir bölgesel turizm anlayışının uygulamaya geçirildiği teşekkül olduğunu ifade eden Vali Cirit, şunları söyledi: " Bu birliktelikten büyük memnuniyet duyduğumu öncelikle ifade etmem lazım. Artvin ve Rize kardeşliğini bu birlik pekiştirmektedir. Birliğin amacı iki ilin turizm potansiyelini artırmak ve bununla ilgili eğer imkânları varsa yatırım yapmak.  Bizleri burada ağırlayan Rize Valisi ile Rize İl Genel Meclisi üyelerine nazik davetlerinden dolayı teşekkür ederim" dedi.
Çeşitli gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda, kurulan turizm birliğinin amacının iki ilin turizm potansiyelini birlikte değerlendirmek olduğu vurgulandı.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI