Karakter boyutu :
BAŞKAN KASAP

BAŞKAN KASAP "BİR ÇOCUK SEVİNİR BİZ SEVİNİRİZ!"

Tarih 17 Ekim 2015, 11:43 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Kavaklı mahallesinde Çocuklar için yapılan Oyun Parkını hizmete açtı.

Belediye Fen işleri ve Park Bahçe birimlerinin bünyesinde çalışmaları sürdürülen 5 Adet oyun parkının ilki Kavaklı mahallesinde hizmete açıldı. İki ayda tamamlanan park 140 bin TL’ye mal oldu. Engelli vatandaşların Ulaşılabilir standartlara uygun dizayn edilen Park’ta çocuk oyun gurubu, oturma alanları 780 metrekarelik bir alanda oluşturuldu.

Park’ın açılışı Mahalle Muhtarı Osman Avcı’nın teşekkür konuşması ile başladı. Açılışa Belediye Başkanı nın eşi Menduha Kasap, Başkan Yardımcıları Sultan Yılmaz, İsmet Sivrikaya, Coşkun Yeğen Birim müdürleri, AK Parti teşkilatı, Meclis Üyesi Emine Aktaş, RİKADER Başkanı Selda Albayrak ve ekibinin yanı sıra mahalle sakinleri katıldı.

Açılış konuşması ve Kurdele kesimini çocuklarla gerçekleştiren Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, "Bir Çocuk Sevinir Biz Seviniriz" diyerek sözlerinde şu ifadelere yer verdi : "Rize'de arsa sıkıntısı olduğundan dolayı bu gibi hizmetleri yapabilmemiz için mahalle muhtarlarımızdan ve halkımızdan bu konuda destek bekliyoruz. Uygun yer belirlenmesi durumunda bu gibi talepleri Rize Belediyesi olarak değerlendirmeye alıyor, elimizden gelen desteği veriyoruz. Bu desteği Kavaklı mahallemizden fazlası ile gördük. Bugün muhtarımızın bizden yeni talepleri oldu. Mahalleye Etüt Merkezi, Spor alanı ve Kadınlarımız için ufak çaplı bir Kültür Merkezi isteği oldu. Tabi söylediğimiz gibi uygun alan oluşturulduktan sonra biz Rize Belediyesi olarak donanım konusunda imkanlarımız çerçevesinde üzerimize düşeni yapmaya hazırız.

BELEDİYENİN RUTİN HİZMETLERİNİN YANINDA SOSYAL KÜLTÜREL FAALİYETLERİ ÖNEMSİYORUZ.

Konuşmasında Rize Belediyesinin alt yapı, üst yapı yol, çevre düzenlemesi gibi çalışmalarının yanında toplumun ihtiyacı olan sosyal kültürel faaliyetlerini de önemsediğine vurgu yapan Başkan Kasap: Bu gibi çalışmalarımızı mahalle bazına indirdik ve aynı anda 5 ayrı çocuk parkının bugün burada açılışını gerçekleştiriyoruz. Tabi bu çalışmalar ekip işi olduğu gibi bu tür çalışmaları diğer paydaşlarımızla beraber yaparsak halkımıza hizmeti daha kaliteli ve hızlı bir şekilde vermiş oluruz.

BİRBİRİMİZİN AÇIĞINI YAKALAMAK DEĞİL AÇIĞINI KAPATARAK ÇALIŞMALIYIZ.

Hizmet ederken birbirimizin açığını yakalamak değil açığını kapatmak için çalışırsak eminim ki Rize'de üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir konu kalmayacaktır. Esas amacımızın bu olduğunu düşünüyor, öyle olduğuna da inanıyorum. Halkımız ile biriz bütünüz hep beraber hareket etmek durumundayız.

SEÇİM SÜRECİNDE BAHSETMİŞ OLDUĞUMUZ 10 NUMARA PROJELERİMİZ KISA SÜREDE BİTİRİLEBİLECEK PROJELER DEĞİLDİR.

Seçim sürecinde adına 10 Numara Projeler dediğimiz bir takım projelerimiz var. Projelerimizin bir kısmına başlamış bulunmaktayız fakat malum Ülkemizin bulunmuş olduğu atmosfer ister istemez bu büyük projelerimizi de etkiledi. İnşallah 1 Kasım itibari ile hep beraber bu engelleri aşarak ülkemizde yeniden istikrarı sağlayacağız ve böylece projelerimizi daha hızlı bir şekilde hayata geçirmek için çalışacağız. Bu projelerimiz merkezi hükümet ile birlikte yapacağımız projeler olduğu için hep birlikte zaman içerisinde hayata geçirilecektir. Projelerimizin bazıları 3 -5 yıl içerisinde tamamlanabilecek projeler değildir. Fakat bunların bazılarını inşaallah bitirmek bizlere nasip olur" dedi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI