Karakter boyutu :
KARAL ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE BULUŞTU

KARAL ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE BULUŞTU

Tarih 19 Ekim 2015, 17:31 Editör reşat tula

AK Parti Rize Milletvekilleri Hasan Karal ve Hikmet Ayar, Üniversiteli AK Gençlik (ÜniAK) ‘in düzenlemiş olduğu yaklaşık 1100 üniversite öğrencisinin buluştuğu vapur gezisine katıldı.

Gündoğdu balıkçı barınağından hareket eden vapurla, Rize açıklarında gezinti yapan gençler, milletvekilleriyle birlikte sohbet edip, tecrübe ve bilgi birikimlerinden yararlanma imkânı buldu.

AK Parti Rize Milletvekilleri eğitim, sağlık ve çalışma hayatına ilişkin birçok çalışmayı gençlere anlattı. Projelerden memnun kalan gençler, uygulanabilirlik ve sorunların çözümü açısından sunulan çalışmaları yerinde bulduklarını belirttiler.

ÜNİVERSİTELERİLERE BİRÇOK DESTEK

AK Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar düzenlenen gezi programında öğrencilere yönelik yapacak oldukları çalışmalardan bahsetti. Ayar, “Yükseköğretim öğrencilerinin ihtiyacını karşılayacak kapasitede yurt yapımını sürdürüp, özel sektörün bu alanda yatırım yapmasını teşvik edeceğiz. Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK’ın verdiği lisansüstü eğitim burslarının sayılarını artıracağız. Sosyal Bilimlerin de bu burslardan yeterli düzeyde faydalanmasını temin edeceğiz. Eğitim fakültesi öğrenci veya mezunları için eğitim fakültesi dışındaki fakültelerde çift ana dal veya yan dal yapma imkânı sağlayacağız” dedi.

İLK KEZ İŞE BAŞLAYAN GENCİN BİR YILLIK MAAŞI DEVLETTEN

Gençlerin çalışma hayatına atılmalarını kolaylaştıracak projeler geliştirdiklerini ifade eden Karal, ”Kendi işini kurmak isteyen gençlerimize 50 bin lira karşılıksız destek, 100 bin lira faizsiz kredi ve 3 yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlayacağız. İlk kez iş bulan her gencimizin bir yıl boyunca maaşının devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Lise veya üniversite mezunu olan gençlerimizin Genel Sağlık Sigortası (GSS) giderlerini iki yıl süreyle gelir testi yapılmaksızın ve prim alınmaksızın devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Vapur gezintisinin sonunda öğrenciler onlarca dilek fenerini milletvekilleriyle birlikte gökyüzüne bıraktı. Öğrenciler, düzenlenen etkinliği çok beğendiklerini, gezinin yeni eğitim yılında kaynaşmayı, birlik ve beraberliği attırdığını söylediler.

DSC_0540

DSC_0487


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

Tüm Fotoğraflar    

  20.01.2021
 

20.01.2021..

İzlenme: 22

   
  19.01.2021
 

19.01.2021..

İzlenme: 22

   
  18.01.2021
 

18.01.2021..

İzlenme: 16

   
  15.01.2021
 

15.01.2021..

İzlenme: 20

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar