Karakter boyutu :
Yazıcı, “1 Kasım, 2023’ün Adımı Olacak”

Yazıcı, “1 Kasım, 2023’ün Adımı Olacak”

Tarih 21 Ekim 2015, 17:41 Editör reşat tula

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Yazıcı, “1 Kasım’da yapılacak olan seçim Türkiye’nin 2023 hedeflerine zemin teşkil edecektir” dedi.

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Hayati Yazıcı ve AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı Rize’nin Hemşin ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Hemşin Belediye Başkanlığı’nı ziyaret eden Yazıcı, burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“1 KASIM, 2023 HEDEFLERİNE ZEMİN TEŞKİL EDECEK”

Yazıcı, “Bu seçim Türkiye’nin 4 yılını kapsayacak bir parlamentoyu belgeleme seçimi değildir. Bizim ülkemizle ilgili hayallerimiz, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yıldönümü olan 2023 ile ilgili hedeflerimiz, atalarımızın Anadolu’ya gelişinin 1000’inci yıldönümü olan 2071 hedeflerimiz vardır. 1 Kasım’da yapılacak olan seçim Türkiye’nin 2023 hedeflerine zemin teşkil edecektir” diye konuştu.

“MİLLETİN VEKİLİ MİLLETTEN EMİR ALIR”

Milletin verdiği karara herkesin saygı duyması gerektiğini belirten Yazıcı, “Seçimleri asla tartışmayız. Millet her seçimde doğru işi yapar. Milletin kararı kesindir. Herkesin buna saygı duyması gerekir, biz buna zaten her zaman saygı duyuyoruz. Millet mesaj verdi. Birlikte yapın dedi. Kiminle yapacağız? Biz HDP ile koalisyon kurabilir miyiz? Olur mu öyle bir şey? Milletin vekili bir yerden, milletten emir alır. Başkan bir yerden emir almaz. Bunlar Kandilden, Adadan ve Avrupa ayaklarından emir alıyorlar. Böyle bir şey olmaz” dedi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI