Karakter boyutu :
Yazıcı, “Bir insanın kafasında ya fikir, ya küfür olur”

Yazıcı, “Bir insanın kafasında ya fikir, ya küfür olur”

Tarih 22 Ekim 2015, 16:19 Editör reşat tula

Hayati Yazıcı, “Bir insanın kafasında ya fikir olur ya küfür olur. Kafa ikisini birlikte taşımaz. Fikri olmayan küfür ve tahkir eder.

Hayati Yazıcı, “Bir insanın kafasında ya fikir olur ya küfür olur. Kafa ikisini birlikte taşımaz. Fikri olmayan küfür ve tahkir eder. “Tayyip Efendi” demek istiskal etme amaçlı bir söylemdir. O, kendi söylemiyle baş başa kalacak, bunun sonucunu da 1 Kasım’da görecektir” dedi.

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Adayı Hayati Yazıcı Rize’de yerel bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayın programında açıklamalarda bulundu.

“FİKRİ OLMAYAN KÜFÜR VE TAHKİR EDER”

CHP Rize Milletvekili Adayı’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili kullanmış olduğu “Tayyip Efendi” sözüne de değinen Yazıcı, ”Bir insanın kafasında ya fikir olur ya küfür olur. Kafa ikisini birlikte taşımaz. Fikri olmayan küfür ve tahkir eder. “Tayyip Efendi” demek istiskal etme amaçlı bir söylemdir. Böyle bir şeyin benim gündemimde yeri yoktur. Rize’nin gündeminde de bunun yer etmesi mümkün değildir. O, kendi söylemiyle baş başa kalacak, bunun sonucunu da 1 Kasım’da görecektir. Bunlara eski dilde ‘İrabda mahalli olmayan’ derler. Bu tahkir eden bir söz değildir. Bilenler ne anlama geldiğini anlarlar” şeklinde konuştu.

“İRABDA MAHALLİ OLMAYAN” NE ANLAMA GELİYOR?

“İrabda mahalli yok” deyimi toplumsal literatürde, ‘söz hakkı olmayan’, ‘adam yerine konulmayan’ ve ‘değersiz değerli’ gibi anlamlarıyla biliniyor. Deyim halk arasında, toplumun düşünsel anlamdaki birlikteliğinin içinde yer almayan, aktif unsurlarla ilişkisiz olan kişi veya fikirleri tanımlamak için de kullanılıyor.

BÜYÜK PROJELER İSTİKRARLA DEVAM EDECEK

Devam eden büyük projelerin istikrarla yürüdüğünü, 1 Kasım’da çıkacak istikrarın projelerin devam etmesi anlamına geleceğini ifade eden Yazıcı, “Türkiye çok büyük bir kayba uğrar. Başlamış projelerin yürümesi bile zora girer. Rize Havalimanı çalışmasını yürütemeyiz. Ovit Tüneli’nin tamamlayıcısı olan Lojistik Merkez’i yapamayız. Bunlar hep güven ve istikrarla devam eden projelerdir” diye konuştu.

NEDEN RİZE’DEN ADAY OLMADI?

Rize’den neden milletvekili adayı olmadığı konusuna değinen Yazıcı, “Rize’den başvurmamak konusunda kararlılık içerisindeydim. 7 Haziran seçimlerinde Rize, Türkiye birincisi oldu. O seçim döneminde arkadaşlarımla birlikte çalıştım ve Rize 3-0 olarak AK Parti ile parlamentoda temsil ediliyor. Benim Rize’den aday adaylığı için başvurmam halinde -şayet partim beni Rize’de aday listesine alacak olursa- seçilen arkadaşlarımızın bir tanesi liste dışı kalacaktı. Bunu etik olarak çok doğru bulmadım” dedi.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  02.10.2020
 

02.10.2020..

İzlenme: 5

   
  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 9

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 14

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar