Karakter boyutu :
CUMHURİYETİN NABZI VATAN SEVGİSİNDE ATMAKTADIR

CUMHURİYETİN NABZI VATAN SEVGİSİNDE ATMAKTADIR

Tarih 29 Ekim 2015, 13:30 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, Cumhuriyetin 92. yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde bir bayram mesajı yayımladı.

Vali Ersin Yazıcı, Cumhuriyetin 92. yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde bir bayram mesajı yayımladı. Vali Yazıcı mesajında şu görüşlere yer verdi:
Millî kurtuluş mücadelesinin başarıya ulaşmasının ardından, milletimizin yeni bir devlete ve yeni bir rejime kavuşmasının 92. yıl dönümünü kutladıklarını belirten Vali Yazıcı, "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıl dönümünü bir yandan heyecan ve gururla, diğer yandan ülkemizde son aylarda meydana gelen ve milletimizi hüzne boğan terör olayları sebebiyle buruk kutluyoruz" dedi.
EN GÜZEL ÖRNEK
Türkiye Cumhuriyeti'nin çok zor şartlarda kurulduğunu anımsatan Vali Yazıcı, "Cumhuriyetimizin düşman işgali altında ve çok zor koşullarda yürütülen bir Kurtuluş Savaşı sonunda kurulduğunu biliyoruz. Türk milleti böylesine zor bir durumda, farklılıkları bir tarafa koyarak birlik ve dayanışma içinde neler başarabileceğinin en güzel örneğini, kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile göstermiştir "dedi.
EN ÖNEMLİ HARÇTIR
Cumhuriyetin Türkiye'yi çağdaş dünyaya ve geleceğe bağlayan en güçlü halka olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Cumhuriyetimiz, bugünkü modern ve demokratik değerlere dayanan güçlü devlet ve toplumsal yapımızın temelindeki en önemli harçtır. Ülkemizin dünya devletleri arasında günümüzde edindiği saygın ve güçlü konumun, 92 yıllık cumhuriyetimizin başarılarının bir ürünü olduğu kuşkusuzdur.Ülkemizin cumhuriyetin ilanı ile gelen kazanımlarını her geçen gün daha da ilerletmesini gururla izliyoruz "dedi.
HEPİMİZE BÜYÜK GÖREV VE SORUMLULUK DÜŞÜYOR
Devletimizin, terörle mücadele azminin asla zayıflamayacağını belirten Vali Yazıcı, "Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokratik bir dünya devleti olarak, birlik ve bütünlük içinde yaşatmak için bugün de hepimize büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Devletimizi, Cumhuriyetimizi, Demokrasimizi ve Toplumumuzu hedefleyen terör örgütlerinin menfur eylemleri karşısında bu sorumluluklarımız daha da belirgin olmaktadır. Devletimiz, barış ve huzur ortamının pekişmesi için iyi niyetle ve sabırla gayret gösterirken, terörle mücadelesini de en güçlü ve kararlı bir şekilde devam ettirmektedir"  dedi.
TERÖRE KARŞI BİRLİK MESAJI
Türkiye'nin önemli bir dönemeçten geçtiğini belirten ve içinde bulunulan güç şartların birlik ve dayanışmayı daha da artırması gerektiğinin altını çizen Vali Yazıcı, ''Özellikle son zamanlarda hepimizi derin acılara boğan olaylar karşısında kardeşliğini, birlik ve beraberliğini muhafaza ederek bugüne kadar çok büyük sıkıntıların üstesinden gelen milletimizin sükûnet ve sağduyu ile bu badireleri de atlatacağına olan inanç ve güvenim tamdır'' şeklinde ifade etti.
KARARLI BİÇİMDE YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Türk halkının bugünlere nasıl gelindiğini unutmayacağını, şanlı tarihine, milli benliğine sahip çıkacağını, çağdaş uygarlık yolunda kararlı biçimde yürümeye devam edeceğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Şanlı tarihimiz, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edip, ortak hedefler doğrultusunda kenetlenmeyi başardığı sürece, Türk milletinin ulaşamayacağı hiçbir hedefin bulunmadığının en somut göstergesidir "dedi.
TAKDİR EDİLMEKTEDİR
Milli mücadelede herkesin emeğinin olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Cumhuriyetimiz, arkada bıraktığı 92 yılda çok büyük başarılara imza atmıştır. Köklü tarihinden, zengin kültüründen ve her şeyden önemlisi aziz milletimizden güç alan ülkemizin barış, istikrar ve refahın tesisine olan katkıları bölgesinde ve ötesinde takdir edilmektedir" dedi.
YENİDEN DOĞUŞUN TARİHİ
29 Ekimin, umudun, azmin, inancın, yeniden doğuşun tarihi olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Büyük devlet adamı ve yüce komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O'nun silah arkadaşlarının eşsiz kahramanlıkları ve özverili mücadeleleri sonucu kurulan cumhuriyetimiz sayesinde bugün geçmişimize gururla, geleceğimize ise güvenle bakıyoruz. Bu kutlu gün vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet ve saygıyla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten iyi dileklerimle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum "şeklinde ifade etti.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI