Karakter boyutu :
Rize`de Sağlık Çalışanları Terör Eylemlerini Protesto Etti

Rize`de Sağlık Çalışanları Terör Eylemlerini Protesto Etti

Tarih 28 Ekim 2015, 17:27 Editör reşat tula

Ülke genelinde sağlık personellerine ve hastanelere yapılan terör eylemlerine protesto etmek amacıyla Rize`de hizmet veren tüm hastanelerde aynı anda kitlesel basın açıklaması düzenlendi

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Demiral:"Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir.Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil, kardeşlik diyen gönüller,şifa eller veren kazanacak”
 Ülke genelinde sağlık personellerine ve hastanelere yapılan terör eylemlerine protesto etmek amacıyla Rize'de hizmet veren tüm hastanelerde aynı anda kitlesel basın açıklaması düzenlendi.

Rize Devlet Hastanesi acil servisi önünde düzenlenen basın açıklamasına İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Tepe, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Gökhan Demiral, Rize Sağlık-Sen Şube Başkanı İsmail Yılmaz, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Hasan Türüt, Rize Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Seçkin Karaoğlu ile hastane yöneticileri ile sağlık çalışanları katıldı.


Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Gökhan Demiral, burada yaptığı konuşmada, "Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç,yaşlı, çocuk, bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırına devam ettiğini söyledi.Demiral,"3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi ve sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı" dedi.

Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildiğini hatırlatan Demiral, şöyle devam etti:En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir" 

Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağ dışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyeceğini söyleyen Demiral, şunları kaydetti:"Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız"Demiral, "Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil, kardeşlik diyen gönüller, şifa eller veren kazanacak” diye konuştu.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI