Karakter boyutu :
Evde Sağlık Hizmeti Alan Hastaların Oy Kullanması Sağlanacak

Evde Sağlık Hizmeti Alan Hastaların Oy Kullanması Sağlanacak

Tarih 28 Ekim 2015, 17:29 Editör reşat tula

Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, sağlık problemleri nedeniyle evde sağlık hizmetleri alan ve hareket etmekte zorlanan vatandaşların istemeleri durumunda sağlıklarını riske atmadan oy kullanmaları için gerekli önlemleri aldıklarını belirtti.

Tepe, "Rize Sağlık Müdürlüğünce evde sağlık hizmetli alan ve isteyen hastaların oy kullanabilmesi için evde sağlık hizmetleri birimleri vasıtasıyla duyurular yapılmış olup, il genelindeki isteklilerin isimleri ve adresleri belirlendi" dedi.

Her şeyden önemlisi insanımızın sağlığı olduğunu belirten Tepe, şöyle devam etti:
"Eğer sağlıkları açısından kısıtlı durumda olan vatandaşlarımız oy kullanmak isterlerse bizlerde elimizden geldiğince onlara yardımcı olmaya çalışacağız. Bu sebeple öncesinde duyurular yapıp, istekli vatandaşlarımızın isimlerini kaydettik. Ancak buna rağmen oy verme kararı alan veya uygulamayı yeni duyup oy vermek isteyen vatandaşlarımız varsa 31 Ekim 2015 Cumartesi gününe kadar 112 acil yardım hattına ulaşıp isimlerini ve adreslerini vermeleri gerekiyor.  Seçim günü olan 01 Kasım 2015 Pazar günü ise Rize İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 214 93 21 ile 444 38 33 nolu evde sağlık hizmetleri birimine isimlerini ve adreslerini vermeleri yeterli olacaktır."

Evde sağlık hizmeti sunulan hastaların vatandaşlık görevlerini yerine getirmesini sağlamak için gerekli çalışmalarımızı yaptıklarını söyleyen Tepe, "Seçim günü evde sağlık hizmetleri koordinasyon merkezimiz oy kullanma saatleri süresince açık tutulacak. Talepte bulunan hastaların evde sağlık hizmeti sunan hasta nakil araçları ile oy verecekleri merkezlere götürülmesi sağlanacak ve oy kullanmaları müteakiben evlerine geri getirilecek. Bu hastalarımıza bu süreçte bir sağlık personelinin refakat etmesi sağlanacak" diye konuştu.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI