Karakter boyutu :
RİZE POLİSİ KAÇAKÇILARA GÖZ AÇTIRMIYOR

RİZE POLİSİ KAÇAKÇILARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Tarih 30 Ekim 2015, 09:11 Editör reşat tula

Rize İl Emniyet Müdürlüğü, huzurun ve asayişin sağlanması noktasında yaptığı operasyonlarda hız kesmiyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimiz merkezinde ve ilçelerinde "Kaçakçılık ve Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan Şahıslara" yönelik olarak yürütülen çalışmalar neticesinde;
28.10.2015 tarihinde KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince  Rize Merkez Dalyan mevkiinde yapılan çalışmalarda 53…. plaka sayılı araç durdurulmuş,  N. M. ve S.M. isimli Gürcü şahıslar ile F.D. ve S.V isimli Türk şahısların bulunduğu araçta yapılan aramada üzerlerinde TAPDK bandrolü bulunmayan toplamda 520 paket muhtelif markalarda kaçak sigara ve 36 şişe kaçak içki ele geçirilmiş ayrıca araç içerisinde bulunan F.D isimli şahsın üzerinde 18,96 gr esrar maddesi bulunduğu tespit edilmiştir.
N.M ve S.M. isimli Gürcü şahıslar hakkında 5607 SKM suçundan işlem yapılmasının ardından sınır dışı işlemleri için Göç İdaresi Müdürlüğü yetkililerine teslim edilmiştir.
F.D ve S.V isimli Türk şahıslara ise 5607 SKM suçundan işlem yapılmış ayrıca F.D isimli şahsa Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kabul Etmek suçundan işlem yapılarak Cumhuriyet Savcısının talimatı gereğince Müdürlüğümüzden salıverilmiştir.
MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRECEK!
Emniyet yetkilileri vatandaşların uyuşturucu ile ilgili ihbar için 156 ve 155'i arayabileceklerini; ihbar da bulunanların isim ve adreslerinin hiçbir şekilde deşifre edilmeyeceğini ifade ettiler.
Toplum için büyük tehlike olan uyuşturucu ile mücadele hız kesmeden artarak ve kararlılıkla sürdürülecektir.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI