Karakter boyutu :
Bu Zafer Milletin

Bu Zafer Milletin

Tarih 02 Kasım 2015, 10:08 Editör reşat tula

AK Parti Genel Merkezi’nin balkonundan onbinlere seslenen Başbakan Davutoğlu, “Seçimin kaybedeni yok. Zafer milletin.” dedi. Yerli ve milli anayasa çağrısı yapan Davutoğlu “ Bugün toplum mühendisleri, medya baronları sandığa gömülmüştür. Kavganın gürültünün olmadığı siyasetin normalleştiği herkesin birbirine barış içinde selam verdiği yeni bir Türkiye için hep birlikte kolları sıvayalım” dedi.

Sonuçları seçim bölgesi Konya'da takip eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, zaferin netleşmesinin ardından 4 mitinge imza attı. İlk açıklamayı Konya'da AK Parti İl Başkanlığı önünde yapan Başbakan Davutoğlu, ardından Hz.Mevlana'nın türbesini ziyaret etti. Çıkışta Mevlana Meydanı'nda kendisini bekleyen binlere seslendi. Buradan da özel uçakla Ankara'ya giden Başbakan Davutoğlu'nun ilk durağı Altınpark oldu. Kendini bekleyen binlere seslenen Davutoğlu, konvoy eşliğinde AK Parti Genel Merkezi'ne geçti. 'Tek başına iş başına', 'Vur vur inlesin Pensilvanya dinlesin','Başbakan Davutoğlu', 'Recep Tayyip Erdoğan' sloganları eşliğinde balkona çıkan Davutoğlu, sağduyu ve birlik mesajı verdi. Konuşmasına alandakileri, tüm Türkiye'yi, İslam dünyasını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı selamlayarak başlayan Davutoğlu, 78 milyonun başbakanı olduğunu belirtti, “Bugün tevazu günü.Bu seçimin kaybedeni yok. Zafer milletin." dedi. Başbakan satır başları ile şunları kaydetti:

OYUNU GÖRDÜNÜZ DESTANI YAZDINIZ

Tercihleri ne olursa olsun bütün vatandaşlarımız bugün vakur bir şekilde demokrasi destanı yazdılar. O ak pusulada AK Parti'nize mührü vuran ak ellerinize teşekkür ediyorum. Sizler ülkemiz üzerinde oynanan oyunları gördünüz ve bu oyunları bozdunuz. Biz buradayız dediniz, kıyamete kadar buradayız dediniz. Sizler o sandıklara sadece eski Türkiye'nin partilerini değil, zihniyetini, kaosu, şiddeti, terörü istikrarsızlığı gömdünüz. Milletimizin talimatı başımızın üzerindedir. Hiç vakit kaybetmeden seherle birlikte iş başına diyoruz.
GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ

Türkiye şu andan itibaren yapılan tartışmaları geride bırakarak gelecek hedeflerine odaklanmalıdır. Bizim büyük hedeflerimiz var, büyük rüyalarımız var. Büyük hedefler, büyük rüyaları hayata geçirmek için gece gündüz çalışacağız. Türkiye daha güzel, daha şefkatli, daha güçlü olacaktır. Husumet, nefret ve şiddet dili kaybedecek Türkiye demokrasiyle özgürleşmeyle kalkınmaya büyümeye devam edecektir. Türkiye'yi her türlü kutuplaşmadan, her türlü gerilimden çıkaracağız. Sandıkta ne istediğini açıkça söyleyen bütün vatandaşlarımız emin ve müsterih olsunlar.

DEMOKRASİMİZ KAZANDI

Gelecek seçimde AK Parti'ye oy verecek olan diğer seçmenlerimize de selamlarımızı iletiyorum. Ve diyorum ki bugün bu seçimde yenilen yoktur. Türkiye kazanmıştır, milletimiz kazanmıştır, hiç kimse yenilmemiştir, demokrasimiz kazanmıştır. Bütün vatandaşlarımız emin ve müsterih olsunlar. Verdikleri mesaj önümüzdeki 4 yılda yönetime yansıyacaktır. Siz bu milletin umudu olduğunuzu unutmadınız. Bu vakarla hareket ettiniz ve vakarınızı hiçbir zaman hiçbir şartla terk etmediniz. Hepinize teşekkürü borç biliyorum.
KAZANAN 78 MİLYON

7 Haziran'da buradaydık. Türkiye'yi hükümetsiz bırakmayacağız demiştim. Türkiye bu sonuçla birlikte ayaklarına vurulmak istenen prangalardan kurtulmuştur. Engelleri aşmıştır ve bundan sonra da aşacağını bir kez daha göstermiştir. Milletin iradesine ipotek koymak isteyenler hakettikleri cevabı milletten almıştır. Bu zafer 78 milyonundur. Kazanan gençlerdir, kadınlardır, çiftçilerdir, memurlardır, işçilerdir, emeklilerdir. Kazanan 78 milyondur.

BİZ MESAJINIZI ALDIK

Hiç merak etmeyin, biz mesajınızı aldık. AK Parti bugünden sonra da toplumun her kesimini kucaklamaya devam edecektir. Bugün burada sizlere sadece seçimi büyük bir onurla kazanmış AK Parti'nin genel başkanı olarak değil 78 milyonun başbakanı olarak ifade ediyorum. siyasi tercihleri ne olursa olsun, etnik kökeni ne olursa olsun bilinsin ki önümüzdeki 4 yıl omuzlarımıza aldığımız sorumluluğu bütün vatandaşlarımıza karşı yerine getireceğiz. Herkesi kucaklayacağız. Sevgi tohumları ekmeye geldik. Sevgi çınarları büyüteceğiz. Çınarların altında 78 milyonu kardeş kılacağız, dost kılacağız.
Bu ülkenin farklılıklarını bir zenginlik kaynağı olarak görmeye, bütün vatandaşlarımızın haklarının hepsini korumaya kararlıyız. Kimse son 13 yıl içinde kazandığımız demokratik kazanımlardan geri adım atılacağını düşünmesin. Kimse ayrımcılığa tabii tutulacağı düşüncesine katılmasın.

MEDYA BARONLARI SANDIĞA GÖMÜLDÜ

Blok siyaseti, demokrasi siyaseti karşısında diz çökmüştür. Terör siyaseti, demokrasi siyaseti karşısında diz çökmüştür. Hayır siyaseti, bugün yeni Türkiye'ye evet diyen millet tarafından yenilgiye uğratılmıştır. Bugün toplum mühendisleri, medya baronları sandığa gömülmüştür. Sizlerin huzurunda buradan bütün siyasi partilere çağrıda bulunuyorum. Artık enerjinizi Türkiye'nin çıkarları için harcayın. Kavganın gürültünün olmadığı siyasetin normalleştiği herkesin birbirine barış içinde selam verdiği yeni bir Türkiye için hep birlikte kolları sıvayalım.

YENİ ANAYASA ÇAĞRISI

Anayasa davetini, her iki kişiden birinin oyunu alan Türkiye'nin kaderinin öncüsü olan bir partinin iktidar partisinin genel başkanı olarak bir kez daha tekrarlıyorum. Sağlıklı bir seçim sistemi için, Meclise giren bütün partilere yerli ve milli bir anayasa yapma çağrısında bulunuyorum. Darbe anayasalarını bırakarak, sivil bir anayasa için hep beraber el ele verelim diyorum.

Gündem

Fındıkta ihracat hedefi 6 milyar dolar

Fındıkta ihracat hedefi 6 milyar dolar KARADENİZ Bölgesi’nin en önemli gelir kaynağı fındıkta ihracat gelirlerinin artırılması hedefleniyor. Ulusal Fındık...

Karadeniz'de fırtına çıktı, palamut fiyatı yükseldi

Karadeniz'de fırtına çıktı, palamut fiyatı yükseldi KARADENİZ’de, 1 Eylül'de sona eren av yasağı ile tezgahlarda 7,5 ile 10 lira arasında satılan palamut fiyatı, d...