Karakter boyutu :
Karal “Kaldığımız Yerden Devam!”

Karal “Kaldığımız Yerden Devam!”

Tarih 07 Kasım 2015, 09:35 Editör reşat tula

AK Parti Rize milletvekili Hasan Karal mazbatasını aldıktan sonra “kaldığımız yerden devam diyerek” Rize’de devam eden projelerden Gündoğdu bozuk kale balıkçı barınağında incelemelerde bulundu.

Karal balıkçı barınağı inşaat alanına giderek burada yüklenici firma sahibi Hızır Hop’tan bilgiler aldı.

Projenin yapımıyla ilgili bilgi veren Hop, balıkçı barınağının yapımında tetrapot sitemin uygulandığını ve bunun Türkiye’de bir ilk olduğunu belirterek şunları söyledi, “Projenin keşif bedeli 10 milyon 250 bin liradır. Önümüzdeki yıl 10. Ayda bitirmeyi düşünüyoruz. Burada uygulanan beton sistemi tetrapot dediğimiz sistemle limanın arkasına bu betonlar konarak dalgalar engellenecek. Bu sistem Türkiye’de ilk defa burada uygulanıyor. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.”

02-024.jpg

Gündoğdu’yu Rize balıkçılığının üssü yapmayı hedeflediklerini belirten Karal, “Gündoğdu da balıkçılığın geliştirilmesi ve Gündoğdu’yu adete Rize balıkçılığının üssü yapmak için mücadele veriyoruz. Daha önce Gündoğdu limanını tamamlamıştık. Bozukkale’de de bir balıkçı barınağı yaptık ama o  ihtiyaca cevap  vermedi. Burada devasa bir limanın yapımına başladık. Burası sadece Gündoğdu’daki  balıkçılara hizmet vermekle kalmayacak, aynı zamanda şehrimizin daha da güzelleşmesi ve yeniden planlanması konusunda Rize merkezdeki  balıkçı halini de buraya  taşınmasını  amaçlıyoruz. Bu konuda Rize belediyemiz gerekli çalışmaları yapıyor. Burada yaklaşık 10  milyon Tl den fazla bir yatırım yapıyoruz Rize’mizin deniz ürünleri sevkiyatında, deniz ürünlerinin pazarlanmasında ve Rize’mizdeki  balıkçılık sektörünün  gelişmesine bu  liman büyük katkı  sağlayacaktır.” dedi


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI