Karakter boyutu :
TÜRKİYE’NİN İHTİYACI ALT YAPIDAN ÇOK DOĞRU EĞİTİMDİR

TÜRKİYE’NİN İHTİYACI ALT YAPIDAN ÇOK DOĞRU EĞİTİMDİR

Tarih 07 Kasım 2015, 16:39 Editör reşat tula

Rize'de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi kapsamında Rize Valisi Ersin Yazıcı'nın davet üzerine Rize'ye giden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "RENK Projesi" kapsamında Rize Merkez Atatürk Ortaokulu'nda öğrencilerle bir araya geldi.

(RENK) Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi kapsamında Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın davet üzerine bu sabah İstanbul’dan Rize’ye gelen Ahmet Misbah Demircan’ı Rize Merkez’de eğitim veren Atatürk İlköğretim okulunda Rize Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş,  Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Hut, Atatürk İlköğretim Okulu Müdür yardımcısı Yakup Peçe, idareciler öğretmenler ve öğrenciler karşıladı. 

ORTAK ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLECEK
Ziyarette ilk olarak öğretmenler ile sohbet eden Demircan, “Bu okulun hamisi olarak Rize ValisiErsin Yazıcı bey tarafından seçildim.  Sizlerle beraber bu okuldaki öğrencilere ne katkımız olabilir benden istekleriniz nelerdir. Çocuklarımız için güzel şeyler yapabileceğimizi biliyorum. Ortak çalışmalar yürütelim” diyerek okul idareci ve öğretmenleri ile fikir alışverişinde bulundu.

OKUL MÜDÜRÜ HUT “ONURLU VE GURURLUYUZ”
RENK Projesi kapsamında Rize Valisi Ersin Yazıcı beyin sıcak ve şefkatli elini okulların ve öğrencilere uzattığını belirten  Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Hut, “Bu kapsamda bugün Rizeli ve İstanbul Beyoğlu’nun sevilen başkanı Ahmet Misbah Demircan aramızda. Onurlu ve gururluyuz. Bir metropol kentin önemli bir bölgesinde başarılara imza atarak  11 yıldır görev yapan ve bu görevini ilk günkü aşkla yürüten başkanı sayın Demircan bugün bizimle beraber. Bizi ziyarete geldiler. Çocuklarımızın ve bizim heyecanımıza ortak oluyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

DEMİRCAN “TÜRKİYE’NİN İHTİYACI ALT YAPIDAN ÇOK DOĞRU EĞİTİMDİR”
Ülkenin ne aşamalardan geçerek ne aşamalara geldiğini herkesin gördüğünü belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Türkiye Dünya coğrafyasında çok önemli noktalara geldi. Bunda en önemli pay ülkemizin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aittir. Allah kendisinden razı olsun. Artık eğitimin ihtiyacını daha fazla hissediyoruz. Artık akıl terine alın terini katmalıyız. Bir ürünün değeri 100 lira aynı hacimde bir ürünün değeri ise 3 bin lira. Aradaki fark malzeme farkı değil akıl farkıdır. Artık akıl üretip satacak eğitimli gençleri yetiştirmeliyiz. Bugün Türkiye’nin ihtiyacı alt yapıdan çok doğru eğitim vererek kariyerini belirleyebileceğimiz çocuklar yetirmektir. Onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için çocukluk yaşlardan gençlik yıllarına kadar eğitimlerini en iyi şekilde vermeliyiz. İnsan kaynağımız yer altı kaynaklarımız kadar kıymetlidir. Kaliteli ürünler yapabilmek için, katma değeri yüksek ürünler satabilmemiz için insanımızı eğitmemiz şart “ ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARLA KUCAKLAŞTI SOHBET ETTİ
Çocuklara hitap eden Başkan Demircan kendisinde Rizeli olduğunu söylemesi üzerine çocuklar uzun süre kendisini alkışladılar. Ardından öğrencilerin yanına giden Demircan’a Atatürk İlköğretim okulu öğrencileri sevgi gösterisinde bulundu. Çocuklarla şakalaşan ve onlarla sohbet eden başkan Demircan istekleri aldı ve onları Beyoğlu’na davet etti. Başkan öğrencilere bundan böyle sık sık beraber olacakları müjdesini verdi ve onlara çeşitli hediyeler sundu. 

image-265.jpegimage-266.jpegRize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI