Karakter boyutu :
GELECEĞE GÜVENLE BAKMAK

GELECEĞE GÜVENLE BAKMAK

Tarih 09 Kasım 2015, 12:35 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 77. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Vali Ersin Yazıcı, "Ebediyete intikalinin 77. yıl dönümünde, Kurtuluş Savaşımızın Başkumandanı, Cumhuriyetimizin kurucusu ve bağımsızlığımızın sembolü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz" ifadelerini kullandı.
BİRLİK VE BERABERLİK
  Atatürk'ün 'en büyük eserimdir' dediği Türkiye Cumhuriyeti'nin yediden yetmişe birleşerek onun çizdiği yoldan ilerlediğini ve dünyanın en önde gelen ülkeleri arasında yer aldığını kaydeden Vali Yazıcı, "Atatürk'ün aramızdan ayrıldığı 10 Kasım tarihini bir matem günü olarak kabul etmek yerine O'nu hedeflerine yönelik anmamız gerekmektedir. Atatürk'ü anmak, diğer bir ifadeyle anlamak; O'nun daima büyük önem verdiği Türk Milletinin birliğini, ülkesinin bölünmez bütünlüğünü koruyarak geleceğe güvenle bakmak, bu uğurda her türlü fedakârlığa hazır olmak demektir" dedi.
AKILCI VE GERÇEKÇİ
  Çok güç şartlarda bağımsızlık savaşı verildiğini hatırlatan Vali Ersin Yazıcı, "Atatürk, dünya liderlerinin günümüzde de hayranlık duyduğu, üstün liderlik meziyetleri olan, uzak görüşlü, akılcı ve gerçekçi yönlerini mükemmel bir şekilde bağdaştıran eşsiz bir şahsiyetti. Barış ve köklü dostluğun nasıl tesis edilebileceğini bilen bir bilge idi. Buna, kurtuluş savaşımızı izleyen dönemde ülkemizi işgale gelenlere onun uzattığı dostluk elini örnek gösterebiliriz" şeklinde ifade etti.
ÇAĞDAŞ VE ÖRNEK
  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünyanın saygısını kazanmış bir lider olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Bir ülkenin onurunu ve bağımsızlığını koruyarak nasıl değişebileceğini ve nasıl çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline gelebileceğini tarih yazarak değil, yaparak gösteren ve bu şekilde diğer milletlere örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, canlarını ülkemiz için feda eden tüm kahramanlarımızı bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Atatürk'ün kendi ifadesiyle, 'naçiz vücudu bir gün toprak olsa da, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır'.
Aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz…"ifadelerini kullandı.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 4

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 15

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 9

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar