Karakter boyutu :
GELECEĞE GÜVENLE BAKMAK

GELECEĞE GÜVENLE BAKMAK

Tarih 09 Kasım 2015, 12:35 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 77. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Vali Ersin Yazıcı, "Ebediyete intikalinin 77. yıl dönümünde, Kurtuluş Savaşımızın Başkumandanı, Cumhuriyetimizin kurucusu ve bağımsızlığımızın sembolü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz" ifadelerini kullandı.
BİRLİK VE BERABERLİK
  Atatürk'ün 'en büyük eserimdir' dediği Türkiye Cumhuriyeti'nin yediden yetmişe birleşerek onun çizdiği yoldan ilerlediğini ve dünyanın en önde gelen ülkeleri arasında yer aldığını kaydeden Vali Yazıcı, "Atatürk'ün aramızdan ayrıldığı 10 Kasım tarihini bir matem günü olarak kabul etmek yerine O'nu hedeflerine yönelik anmamız gerekmektedir. Atatürk'ü anmak, diğer bir ifadeyle anlamak; O'nun daima büyük önem verdiği Türk Milletinin birliğini, ülkesinin bölünmez bütünlüğünü koruyarak geleceğe güvenle bakmak, bu uğurda her türlü fedakârlığa hazır olmak demektir" dedi.
AKILCI VE GERÇEKÇİ
  Çok güç şartlarda bağımsızlık savaşı verildiğini hatırlatan Vali Ersin Yazıcı, "Atatürk, dünya liderlerinin günümüzde de hayranlık duyduğu, üstün liderlik meziyetleri olan, uzak görüşlü, akılcı ve gerçekçi yönlerini mükemmel bir şekilde bağdaştıran eşsiz bir şahsiyetti. Barış ve köklü dostluğun nasıl tesis edilebileceğini bilen bir bilge idi. Buna, kurtuluş savaşımızı izleyen dönemde ülkemizi işgale gelenlere onun uzattığı dostluk elini örnek gösterebiliriz" şeklinde ifade etti.
ÇAĞDAŞ VE ÖRNEK
  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünyanın saygısını kazanmış bir lider olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Bir ülkenin onurunu ve bağımsızlığını koruyarak nasıl değişebileceğini ve nasıl çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline gelebileceğini tarih yazarak değil, yaparak gösteren ve bu şekilde diğer milletlere örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, canlarını ülkemiz için feda eden tüm kahramanlarımızı bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Atatürk'ün kendi ifadesiyle, 'naçiz vücudu bir gün toprak olsa da, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır'.
Aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz…"ifadelerini kullandı.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI