Karakter boyutu :
Rekor Oy Alan Rize’den Bakanlık Israrı

Rekor Oy Alan Rize’den Bakanlık Israrı

Tarih 12 Kasım 2015, 14:28 Editör reşat tula

1 Kasım’da yapılan seçimlerde Türkiye birincisi olan Rize’den bakanlık isteği ısrarı sürüyor.

Rize Esnaf Odaları Toplantı Salonunda bu sabah yapılan basın açıklamasında Rize’de faaliyet gösteren esnaf odaları bir araya gelerek bir açıklama yaptı. Yapılan basın toplantısına Esnaf Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Güven Aksoy, Kalkandere Esnaf Odası Başkanı Hasan Bilgin, Marangozlar Odası Başkanı Davut Soykan, Fırıncılar Odası Başkanı Refik Kumbasar, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Gündoğan, Bakkallar Odası Başkanı İsmail Ekmekçi, Kahveciler Büfeciler Odası Başkanı Alaeddin Turanlı, Terziler Konfeksiyoncular Odası Yaşar Karaca, Kasaplar ve Lokantacılar Odası Mehmet Turgut, Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkan Vekili Gökay İnan ve Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Adem Tornacı katıldı.

1 Kasım’da yapılan seçim sonrası Ak Partinin yeniden tek başına hükümeti kurma görevini aldığını belirten Esnaf Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Güven Aksoy, “Rizeliler her seçimde olduğu gibi bu seçimde de Ak Parti’ye gereken desteği vermiştir. Artık tüm ülkede güçlü bir hükümet arzusu var. Milli irade bu yönde oy kullandı. Seçim sonuçları önce ülkemize ve ilimize hayırlı olsun. Rizeliler her dönem Rizeli hemşerileri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na gereken desteğini verdiği gibi 1 Kasım seçimlerinde de Rize kendine yakışanı yapmış ve yine Türkiye birincisi olarak seçimlerden çıkmıştır. 75,9 gibi rekor bir oy oranı ile Türkiye birincisi olan Rize’den ortak sesi bizde esnaf camiası olarak dillendiriyoruz. Başlanan yatırımlar; Ovit Tüneli, Lojistik Merkez, Rize Havalimanı, Güney Çevre Yolu, Salarha Tüneli, Mavi Şehir Projesi, Meydan Projesi, Isırlık Mesire Alanı gibi devam eden projelerin bir an önce bitirilmesi ve takibi için bu projelerin mimarlarından Rize Milletvekilimiz Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin başarılı vekili Sayın Hasan Karal’ı yeni kabinede bakan olarak görmek istiyoruz” diye konuştu.

Bu konunun takipçisi olacaklarını ifade eden Aksoy; “Seçim döneminde ve seçildikten sonra vatandaşla, seçmenle, sivil toplum kuruluşlarıyla hiç bir zaman diyalogunu kesmeyen vekillerimiz Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak ile birlikte Rize’ye güzel hizmetler yapacağına inandığımız Hasan Karal bu görevi hak ettiğine Rize sivil toplum örgütleri ve Rizeliler olarak inanmakta ve beklemekteyiz. Sivil toplum başkanları olarak bu konunun takipçisi olacağımızı kamuoyunun dikkatine sunarız” dedi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI