Karakter boyutu :
Rize’nin Turizmine “Tekray” Sistemi

Rize’nin Turizmine “Tekray” Sistemi

Tarih 12 Kasım 2015, 14:52 Editör reşat tula

Rize şehir merkezinde turistik mekanlara ulaşımın kolaylaştırılması ve yolculuk esnasında vatandaşların manzara seyri yaşamasını amaçlayan tek ray üzerine kurulu ulaşım sistemi Rize Belediyesi’nde görüşüldü.

Belediye Meclis Salonu’nda Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman İnşaatı-Geodezi ve Fotogrametri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hafız Hulusi Acar tarafından Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve teknik ekibine anlatılan projenin şehirdeki uygulanabilirliği istişare edildi.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize şehir merkezinde bulunan turistik mekanlara kurulabilecek raylı sistemle ulaşımın kolaylaşabileceğini belirterek, sistemin geliştirilip şehirdeki turizm alanlarında vatandaşların hizmetine sunulabilmesi için konunun üzerinde durulmasının yararlı olacağını söyledi.

Geliştirmiş oldukları ulaşım tekniği ile doğadaki turistik mekanlara ulaşımın daha kolay, ergonomik ve ekonomik olduğu kadar çevresel açıdan da daha duyarlı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Hafız Hulusi Acar, sistemle aynı zamanda yaşlı ve çocukların da ulaşılması zor mekanları rahatlıkla gezip görebileceğini söyledi.Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI