Karakter boyutu :
Rize’nin Turizmine “Tekray” Sistemi

Rize’nin Turizmine “Tekray” Sistemi

Tarih 12 Kasım 2015, 14:52 Editör reşat tula

Rize şehir merkezinde turistik mekanlara ulaşımın kolaylaştırılması ve yolculuk esnasında vatandaşların manzara seyri yaşamasını amaçlayan tek ray üzerine kurulu ulaşım sistemi Rize Belediyesi’nde görüşüldü.

Belediye Meclis Salonu’nda Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman İnşaatı-Geodezi ve Fotogrametri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hafız Hulusi Acar tarafından Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve teknik ekibine anlatılan projenin şehirdeki uygulanabilirliği istişare edildi.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize şehir merkezinde bulunan turistik mekanlara kurulabilecek raylı sistemle ulaşımın kolaylaşabileceğini belirterek, sistemin geliştirilip şehirdeki turizm alanlarında vatandaşların hizmetine sunulabilmesi için konunun üzerinde durulmasının yararlı olacağını söyledi.

Geliştirmiş oldukları ulaşım tekniği ile doğadaki turistik mekanlara ulaşımın daha kolay, ergonomik ve ekonomik olduğu kadar çevresel açıdan da daha duyarlı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Hafız Hulusi Acar, sistemle aynı zamanda yaşlı ve çocukların da ulaşılması zor mekanları rahatlıkla gezip görebileceğini söyledi.Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 6

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 13

   
  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 21

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar