Karakter boyutu :
Rize’de Kanser Hastalarına Ücretsiz Umre Ziyareti

Rize’de Kanser Hastalarına Ücretsiz Umre Ziyareti

Tarih 13 Kasım 2015, 16:41 Editör reşat tula

Kanser sağlık boyutu olduğu kadar psikolojik, sosyal ve manevi boyutu olan bir hastalıktır.

Birçok bilim adamı,  dine bağlı olmanın insan sağlığı üzerindeki önemini keşfetmiş ve maneviyatın, kişinin şahsiyeti, davranışları, ahlâkı, sosyal hayatı ve özellikle sağlık üzerine tesirini araştırmaya koyulmuştur. Batı Dünyasında maneviyatı değişik yönleriyle inceleyen birçok araştırma merkezi bulunmaktadır. Yapılan bilimsel çalışmalar, maneviyatın ve dindarlığın sağlık, hastalığı yenebilme, hayat kalitesi ve hastalıklarla yaşayabilme kabiliyeti üzerindeki pozitif etkilerini tespit etmiştir.Ayrıca manevi desteğin bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkide bulunarak kanserin gidişini olumlu yönde etkilediğini, yaşam süresini uzattığınıgöstermistir.

Bu nedenle Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği olarak Rize Valiliği katkılarıyla,hayırsever işadamları ve bağışçıların desteğiyle,kanser hastalarımıza manevi destek için ‘‘KUTSAL TOPRAKLARDA MANEViŞiFA’’ projesini hayata geçirdik. Bu proje de; Rize’de ikamet eden, aile  gelir seviyesi düşük, 18-65 yaş arasındaki ,başvuru koşullarına uygun kanser hastalarımızdan 10 kanser hastamızla 15-22 Aralık 2015 tarihleri arasında Umre Ziyareti gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz.
Başvuru süresi:11-18 Kasım saat 17.00 (mesai bitimine kadar)
Başvuru yeri,Başvuru formu temini:Fener Mah.AtatürkCad No.39/1  –Rize 
Tel:0464-2234423
Başvuru Koşulları:
1-Başvuru  formu katılımcı tarafından doldurulması
2-Rize ilinde ikamet eden daha önce Umre ziyareti yapmamış 18-65 yaş arası kanser hastaları,
3-Kendi özbakımlarını yapabilecek , kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda olması, herhangi fiziksel engelinin olmaması,
4-Seyahat (umre ziyareti ) engeli olmadığına dair sağlık raporu (Onkoloji uzman doktorundan tek hekim raporu)
5- Aile gelir beyanı 

Umre programına katılacak kanser hastalarının pasaport ücreti , Umre ziyareti ulaşım ,konaklama masrafları Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği tarafından karşılanacak olup bunların dışındaki harcamalar katılımcıya aittir.Hasta yakınlarından hastalarımıza refakat etmek isteyenler tüm masraflarını (pasaport,ulaşım,konaklama,şahsi harcamalar vs)kendileri ödemek zorundadırlar. Başvurunun belirtilen sayıdan çok olması halinde katılımcılar kura ile belirlenecektir. Kura neticesinde belirlenen asil ve yedekler Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği’nin  internet ve sosyal paylaşım sitelerinden ilan edilecektir. Kazanılan hak devredilemez, nakde veya mala çevrilemez.18 yaşından küçük kanser hastaları katılamaz.


KANSER UMRE AFI¦çS¦ğ


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI