Karakter boyutu :
Çoruh Edaş Pazar Enerjisine Güç Katıyor

Çoruh Edaş Pazar Enerjisine Güç Katıyor

Tarih 12 Kasım 2015, 15:03 Editör reşat tula

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin dağıtım sorumluluğunda yer alan il ve ilçelerde bakım onarım ve yatırım çalışmaları hız kesmiyor.

Rize İli Pazar şehir merkezindeki 11 adet trafoda kasım ayı içerisinde oluşabilecek arızaların önüne geçebilmek için bakım - onarım çalışması yapılıyor. Hamidiye bölgesinde  karayolu güzergahında yol alt yapısına  uygun yenilenen orta gerilim hatları ve ilave trafolarla, Kaçkar Devlet  Hastanesi, Pazar Adliyesi ile özellikle  yoğun yerleşimin  olduğu bölgelerin  enerjisi sürekli  ve kesintisiz  temin edilecek. Yenilenen  hat Pazar İlçe merkezindeki  elektrik kabinleriyle irtibatlandirilacaktir. Yapılan bu çalışmalarla Ardeşen Elmalık trafo merkezinden  Pazar İlçesine yeni bir hat  kurularak bölgeye  alternatif  enerji kaynağı oluşturulacak ve kesinti sürelerininde asgari seviyeye çekilmesi sağlanacak.

Çalışmalarımıza Müşteri Talepleri Yön Veriyor.

Yeni yapılan Kaymakamlık binası, Ocak Mahallesindeki Tutan  ve Ceyhun  konutları bölgesinin enerji  ihtiyacının karşılanması  amacıyla  iki adet elektrik kabini şehir şebekesi tesislerine ilave edilmiştir. 65 noktada kısmı tesis yenileme ile ilçe merkezi ve  köylerinde yer alan 17 adet trafonun gerilim seviyesi   yatırım programı kapsamında yenilenmesi hedeflenmektedir. Söz konusu çalışma için  ilçe merkezine 3300 mt orta gerilim yer altı kablo montaj edilmiş, dağıtım trafoları değiştirilmiş, 3 adet  köyün köy içi Alçak Gerilim şebekeleri yenilenmiştir. 2016 yılında da müşteri talepleri değerlendirmeye alınarak İl ve İlçemize yatırım programlarımız artarak devam edecektir.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI