Karakter boyutu :
MİNİK KALPLERE SAĞLIK TARAMASI

MİNİK KALPLERE SAĞLIK TARAMASI

Tarih 13 Kasım 2015, 16:43 Editör reşat tula

Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller Projesi Kapsamında Diş Sağlık Seti Dağıtımı Yapıldı.

Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü  "Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller" projesi kapsamında Kurtuluş İlkokulunda diş sağlık seti dağıtım programına katıldı. Programa ayrıca, Vali Yardımcısı Emre Nebioğlu,  İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
BİLİNÇLİ VE SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞECEK
Eğitim ve öğretimin en önemli görevleri olduğunu söyleyen Vali Ersin Yazıcı, "Bu uygulamanın çocukların sağlık açısından farkındalık kazanması ve bilgilenmesi için çok önemli olacağını söyledi. İnanıyorum bu kampanya ile çocuklarımız, diş sağlığı ve ağız bakımının önemini bir kez daha iyi anlayacaklar" ifadelerine yer verdi.
Eğitimin en önemli ayağının okullar olduğunu belirten Vali Yazıcı, Rize Valiliği olarak farklı pek çok alanda öğrenci üzerinde etki bırakacak eğitimler vererek bilinçli ve sağlıklı bireyler yetiştirme amacında olduklarını dile getirdi.
UYARIDA BULUNDU
Yapılan kontroller sonrasında Vali Ersin Yazıcı öğrencilere diş fırçası ve diş macunu dağıtarak öğrencilerin her gün dişlerini fırçalamaları konusunda uyarılarda bulundu.
Vali Yazıcı, minik öğrenciler ile sohbet ettikten sonra öğrencilerden dişlerini günde en az iki defa fırçalayacakları konusunda söz aldı.
Konuşmaların ardından bir diş hekimi tarafından öğrencilere diş sağlığı konusunda yapmaları gerekenler ve diş temizliği hakkında bilgilendirme yapıldı.
BİSİKLET DAĞITIMI DEVAM EDECEK
İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında okullara dağıtılacak olan bisikletler yine Vali Ersin Yazıcı'nın katılımı ile,  Kurtuluş Ortaokulu'nda yapılan programla teslim edildi. Bu kapsamda okullara Beden Eğitimi dersinde kullanılmak üzere bu yıl içerisinde bisiklet dağıtımı devam edecek.
SANATSAL VE SPORTİF BECERİLER
Sosyal projelere de büyük önem verdiklerini belirten Vali Ersin Yazıcı, "Sağlık Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığımız işbirliği içerisinde güzel bir proje gerçekleştirdi. Bisikletlerimiz okullara gruplar halinde verilecek. Bisikletler 5., 6. ve 7. sınıf öğrencilerine verilecek. Bu eğitim-öğretim döneminde öğrencilerin ilgi, yetenek ve istekleri doğrultusunda sanatsal ve sportif becerilerini arttırmaya dönük çalışmaları da başlattık. Sağlıklı nesiller için çalışmaya devam edeceğiz " şeklinde konuştu.


Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  23.10.2020
 

23.10.2020..

İzlenme: 7

   
  22.10.2020
 

22.10.2020..

İzlenme: 25

   
  21.10.2020
 

21.10.2020..

İzlenme: 22

   
  20.10.2020
 

20.10.2020..

İzlenme: 26

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

Tüm videolar