Karakter boyutu :
HAYALLER BİZİM KİM OLDUĞUMUZUN AYNASIDIR

HAYALLER BİZİM KİM OLDUĞUMUZUN AYNASIDIR

Tarih 16 Kasım 2015, 14:46 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı Ardeşen Yavuz Selim Ortaokulunu ziyaret ederek RENK Projesini değerlendirdi.

Vali Ersin Yazıcı, kentte eğitimin daha üst seviyelere çıkması için çalışmalar yürütürken, düzenli bir şekilde okulları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet ediyor. Okullardaki eksikleri ve sıkıntıları dinleyen Vali Yazıcı'nın bugünkü eğitim durağı Ardeşen Yavuz Selim Ortaokulu oldu.
Vali Yazıcı'yı ziyarette Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Ardeşen İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Levent Böke, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, okul müdürü, müdür yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler karşıladı.
Okulda görev yapan idareci ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Yazıcı, okulun idari yapısı ve öğrencilerin karşılaştıkları sorunlar hakkında bir toplantı yaptı. Öğretmenlerle bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, " Çocuklarımızın yarınlara güvenle hazırlanmaları, eğitim süreçlerini sağlıklı ve güven içerisinde tamamlamaları hepimizin ortak ve asli görevidir "dedi.
BİR EKİP ÇALIŞMASI
Vali Yazıcı, okulları ziyaret ederek varsa problemleri yerinde görerek çözümler bulmaya çalıştıklarını belirterek, Valilik olarak eğitime çok önem verdiklerini, ilimizdeki eğitim çıtasının yükseltilmesi konusunda her zaman seferber olduklarını, eğitim konusunda hassas olduklarını, her zaman beyan ettiklerini ve edeceklerini belirten Vali Yazıcı, " Bu iş bir ekip çalışmasıdır. Çocuklarımıza en iyi eğitimi vermeye çalışmak en önemli görevimiz olmalıdır. Gençlerimize modern eğitim olanakları sunabilmek, daha iyi eğitim- öğrenim görmelerini sağlamak amacıyla derneklerimizin, kurumlarımızın ve öğretmenlerimizin çalışmalarını ve gönüllü katkılarını memnuniyetle karşılıyorum "dedi.
ÇÖZÜM ORTAĞI
Eğitimin kalitesini artırmanın yolunun velileri de eğitime katmaktan geçtiğini ifade eden Vali Yazıcı, çocuğun eğitiminde anne ve babaların desteğinin vazgeçilmez olduğunu vurguladı.
Veli ve öğretmen işbirliğinin öğrencinin başarısında olumlu sonuçlar ortaya çıkardığını belirten Vali Yazıcı, "Öğrencilerimiz için verilen eğitimde öğrenci, öğretmen ve veli en büyük etkendir. Öğrenci, öğretmen ve velilerle birlikte sinerji oluşturup başarı elde etmek istiyoruz. Çocuklarımızı geleceğe el birliği ile hazırlayalım. Velileri çözüm ortağı gibi görmesi gereken öğretmen, bunu veliye de hissettirmelidir. Eğitimde başarılı olmanın en önemli unsurlarından biri ailenin eğitime verdiği önem, okuluna, öğretmen ve yöneticilerine duyduğu güvendir. Bunun için okul–veli işbirliği çok önemlidir. Eğitimde başarılı olursak, her şey de başarılı oluruz" dedi.
SEVMELİYİZ SEVDİRMELİYİZ
Kitap okumak için özel bir zamanın ayrılması gerektiğini belirten Vali Yazıcı, "Kitaplar kültürümüzü zenginleştiren en iyi dostlarımızdır. Kitap okuma alışkanlığı küçük yaşlarda edinilir. Bu nedenle çocuklara okumayı sevdirmeli, okuma alışkanlığı kazandırmalıyız. Kitap okumayı sevmeliyiz sevdirmeliyiz" şeklinde konuştu.
Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı ve Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.
ÖĞRENCİLERLE SOHBET
Öğrencilerle de bir süre sohbet eden Vali Yazıcı, çocuklara gelecek planları hakkında sorular sordu.
Söyleşiye kendini tanıtarak başlayan Vali Ersin Yazıcı kitaplardan, kitap okumanın insana kazandırdıklarından, kendi hayatından örneklerle kitabın insan hayatındaki öneminden bahsetti.
Vali Yazıcı, öğrencilere birer birer söz hakkı vererek öğrencilerin ne hissettiklerini ve hangi mesleği seçmek istediklerini sordu. Birçok başarının başlangıcında hayaller olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı "Hayalleriniz varsa onlara gidin, onu yapın.  Hayal edin. Gerçek olmazsa da ulaşmak için çalışmaya devam edin" diye konuştu.
YÜRÜYÜN VE KOŞUN
Hayal etmek başarının başlangıcıdır diyen Vali Yazıcı, "Önce hayalinizi kurun ve ardından bu hayalinize ulaşma adına adımlayın, yürüyün ve koşun. Geleceğe ilişkin mutlaka hayalleriniz vardır özellikle de sizlerin hayal gücü çok önemli. Siz hayalinizin peşinden koşun. Geçmişte de başaranlar hep hayal edenler olmuştur. Kitap okumanın hayal gücünü genişletmeye, düşüncelerini ve kendini ifade etmeye katkısı çoktur " diye konuştu.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI